Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
Islandia zaprasza na warsztaty
Promote Iceland, oficjalna agencja promocji Islandii, zaprasza przedstawicieli polskich biur podróży na warsztaty turystyczne w trzech miastach: Gdańsku, Krakowie i Warszawie.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki
  • Islandia zaprasza na warsztaty

Reklama

Reklama

środa, 05 lipiec 2017 16:03

II edycja Biegu o Złotą Paproć

Napisane przez MG

16 lipca odbędzie się II Bieg Górski o Złotą Paproć prezesa firmy JONIEC. Celem wydarzenia jest zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu, integracja środowiska biegaczy oraz promocja pięknych terenów Beskidu Wyspowego.

W biegu, podobnie jak rok temu, wezmą udział amatorzy, zawodowcy oraz rodziny z dziećmi. Mimo niesprzyjającej pogody i ulewnego deszczu ubiegłoroczny Bieg o Złotą Paproć, cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że firma JONIEC nie mogła nie zorganizować kolejnej edycji.

Tegoroczne zawody odbędą się 16 lipca, ze startem i metą w Tymbarku. Trasa pobiegnie malowniczym, siedmiokilometrowym szlakiem Beskidu Wyspowego, a jej najwyższym punktem będzie szczyt Paproci. Podobnie jak rok temu, bieg ma charakter otwarty i może w niej wziąć udział każdy entuzjasta biegania i aktywnego wypoczynku, w tym także całe rodziny z dziećmi.

Katarzyna Dziadoń, dyrektor zawodów, powiedziała: „W zeszłym roku od samego rana lało jak z cebra i nawet tak fatalna pogoda nie zraziła uczestników biegu, których było grubo ponad setkę. I właśnie wobec tych wszystkich wytrwałych zawodników biegnących w deszczu, zimnie i błocie – starszych i młodszych, zawodowców i amatorów – czuliśmy się w obowiązku, aby zorganizować imprezę po raz kolejny. Bieg będzie miał charakter biegu liniowego, anglosaskiego, na trasie będącej w części drogą asfaltową, polną lub kamienistą.”

Organizator nie pobiera opłaty startowej. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale, a zwycięzcy cenne puchary stworzone przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych prowadzonych przez Stowarzyszenie Remedium. Nagrody rzeczowe lub finansowe otrzymają zawodnicy za pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce we wszystkich kategoriach. Będą również nagrody specjalne: dla najmłodszego i najstarszego zawodnika, najszybszej kobiety i najszybszego mężczyzny. Dodatkową atrakcją tegorocznych zawodów będzie Konkurs Paprociowy, w którym będzie można wylosować wartościowe nagrody. W Biegu może wziąć udział nawet 300 zawodników. Profesjonalny pomiar czasu zapewni firma Pifsport a dodatkową obsługę sędziowską na trasie zawodów obejmie Beskidzko-Gorczańskie Stowarzyszenie Narciarskie z Limanowej.

Zapisy: Kobiety i Mężczyźni – 1 okrążenie (ok. 7 km) Zapisy: http://www.e-gepard.eu/show-race/581

Rodzina (3 osoby) – 1 okrążenie (ok. 7 km) Zapisy: http://www.e-gepard.eu/show-race/582

Extreme – bieg główny – 3 okrążenia (półmaraton) Zapisy: http://www.e-gepard.eu/show-race/583