Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

środa, 05 kwiecień 2017 15:48

Mało Globalnie w Katowicach

Napisane przez AG
Stoisko słowackie Stoisko słowackie AG

Mniej wystawców niż rok temu, mniej też gości. Po raz kolejny okazało się, że bez skutecznej “globalnej” reklamy na terenie Katowic i Śląska, targi turystyczne nie mogą odnieść pełnego sukcesu.

Po raz drugi Targi Turystyki Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego Globalnie odbyły się Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Katowicach. Nie ma lepszej lokalizacji w Katowicach - centrum miasta, tuż koło popularnego wśród mieszkańców Górnego Śląska “Spodka”. Wydawałoby się, że do takiego miejsca będa walić tłumy ciekawe Polski i świata. I pewnie waliłyby tłumy, gdyby ludzie o targach wiedzieli. W Katowicach próżno szukać plakatów i reklam targów. Na fasadzie Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego żadnych banerów, napisów. Przed wejściem - żadnych flag, balonów reklamowych. Nic nie mówiło, że przez trzy dni w Centrum odbywała się impreza turystyczna. O niej samej nie wiedzieli także taksówkarze w Katowicach, najczęściej najlepiej zorientowani ludzie w mieście.
Wystawcy, mimo, że było ich nieco mniej niż rok temu, starali się zainteresować gości. Z wystawców zagranicznych najliczniej zaprezentowała się Słowacja - miała duże stoisko narodowe oraz trzy mniejsze.

Jan Bośnovicz, dyrektor biura promocji turystycznej Słowacji w Warszawie, powiedział: “Śląsk był zawsze dla nas bardzo ważnym rynkiem. W tym roku przyjechała rekordowa liczba naszych wystawców - 13. Pokazujemy nasz góry, zamki, częstujemy winami słowackimi.”

Maria Jagneśakova, dyrektor Orawskiego Muzeum dodała: “Przyjechałam tutaj głównie, żeby spotkać się z przedstawicielami polskich biur podróży. I jestem z tych rozmów zadowolona. Coraz więcej Polaków odwiedza Orawę i Zamek Orawski. W ubiegłym roku Zamek Orawski i okolicę odwiedziło 240 tys. turystów, z czego aż prawie 200 tys. - sam zamek a 37 tys. skorzystało z przejażdżek Kolejką Orawską. Najwięcej przyjeżdża Słowaków, Polaków i Czechów.”

Zabrakło na targach touroperatorów, zabrakło stoisk zagranicznych, oprócz wspomnianej, najbardziej widocznej Słowacji, prezentowały się Czechy, Tunezja, Dominikana, Gruzja, pojedynczy wystawcy m.in. z Włoch. Dopisały regiony Polski, świetnie wyglądało stoisko Piotrkowa Trybunalskiego, ale to za mało, żeby usprawiedliwić nazwę targów. Jeśli za rok gospodarze nie popracują nad promocją imprezy, nad zwiększeniem frekwencji - targi mogą znaleźć się na ostro w dół pochylonej równi. A szkoda i targów i ich tradycji, i pięknej hali, i wspaniałych ludzi z branży ze Śląska.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.