Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 09 marzec 2017 14:19

Polska zaprezentuje się na targach Lato

Napisane przez MG
Targi Lato 2016 Targi Lato 2016 archiwum MT Polska

22. Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2017. Odbęda się w dniach 21-23 kwietnia w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

Przedstawiciele województwa lubelskiego zaproszą na spacer po rynku w Zamościu, jednym z najwspanialszych XVI-wiecznych placów w Europie oraz po starówce Lublina, który obchodzi w tym roku jubileusz 700-lecia nadania praw miejskich i jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Na wielbicieli natury będzie czekać Podlasie słynące z przepięknych rozlewisk nad Biebrzą oraz parków narodowych i krajobrazowych na Suwalszczyźnie, a także województwo warmińsko-mazurskie i jego Kraina Tysiąca Jezior. Śląskie to z kolei Beskidy ze znaną skocznią narciarską im. Adama Małysza w Wiśle czy Szlak Zabytków Techniki. O tych, którzy zdecydują się zostać w Warszawie lub jej okolicach, zadbają reprezentanci z Mazowsza bogatego w wiele atrakcji.

W ofercie regionów całej Polski znajdą się tematyczne parki rozrywki, inscenizacje historyczne, skanseny, zabytki techniki, kościoły, zamki, zespoły miejskie, obszary cenne przyrodniczo, a także szlaki piesze. Na szczególną wędrówkę „Śladami Wschodniosłowiańskiej Tradycji” po prawosławnych monasterach zaprosi Fundacja Dialog Narodów. Do wypoczynku na łonie natury lub w tętniących życiem centrach miast namawiać będą przedstawiciele hoteli, pensjonatów, uzdrowisk oraz ośrodków SPA. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zachęci natomiast do wizyty w gospodarstwach agroturystycznych.

Na Targach Lato pojawią się również zagraniczni wystawcy z krajów cieszących się dużą popularnością wśród Polaków. Do wypoczynku nad Morzem Bałtyckim zachęcać będą sąsiedzi z Litwy, a przedstawiciele Chorwacji zabiorą nad Adriatyk. Trudno będzie pozostać obojętnym wobec uzdrawiających kąpieli w basenach termalnych przepięknego Budapesztu czy smaku węgierskiego Tokaju. Miłośników dalekich wypraw z przyjemnością powitają goście z Karaibów, Kuby i Dominikany.

Atrakcję dla rodzin z dziećmi oraz dorosłych, w których wciąż tkwi dusza dziecka, stanowić będzie Zatorland, czyli kompleks sześciu parków rozrywki w Zatorze. Jest to niezwykłe miejsce, które łączy w sobie świat dinozaurów, owadów, mitologii, bajek i wodnych stworzeń oraz lunapark. Wizyta w nim pozostawia wrażenia na długo. Otwarcie rozbudowanego Zatorlandu odbędzie się zaledwie kilka dni przed Targami Lato, a ponieważ w tym roku pojawi się tam wiele nowości wystawca będzie miał o czym opowiadać.

Wraz z Targami Lato odbędą się 6. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia. Na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi jego przedstawiciele udzielą wartościowych informacji na temat europejskich systemów jakości żywności: Chronionej Nazwy Pochodzenia, Chronionego Oznaczenia Geograficznego i Gwarantowanej Tradycyjnej Specjalności.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.