Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

piątek, 28 luty 2014 10:13

Agroturystyka w mieście

Napisane przez AG
Agroturystyka w mieście archiwum opzd-szczecin.pl

Nocleg za darmo w centrum wielkiego miasta? Za oknem sypialni zieleń, pod oknem świeże warzywa i owoce; tanie wakacje w metropolii - to wszystko może zaoferować nowa inicjatywa wymiany domków działkowych.

Ogródki działkowe są niedości dla tylko źródłem radości i dumy dla mieszczuchów tęsknących za kawałkiem własnej ziemi. To miejsca spotkań, odpoczynku, aktywnego spędzania czasu. To bardzo często zielone enklawy w samym centrum wielkich miast. A na działkach nierzadko - domki, dacze świetnie nadające się do mieszklania w letnie miesiące. Gdy nie ma na nich właścicieli - marnują się świetne miejsca na wypoczynek. Skoro wieku turystów odwiedzających metropolie, poszukuje taniego noclegu - stąd popularność hosteli, pensjonatów i apartamentów oraz pokoi gościnnych - to czemu nie wykorzystać w tym celu domków działkowych?
Taka idea przyświecała założycielom "Banku wymiany domków działkowych" (BWDDz) z Polskiej Fundacji Agroturystyki (PFA). Według pomysłodawców każdy kto zostanie członkiem B W D Dz, zostanie umieszczony w ogólnokrajowej bazie i od tego momentu może oferować swój domek wymiennie – bezpłatnie (tylko media będą do rozliczenia) z osobą , która w danym terminie chciałaby się wymienić miejscami - swoim domkiem. Można będzie również oferować swoje usługi odpłatnie w ramach wzajemnych uzgodnień.

Jak podkreślił prezes Polskiej Fundacji Agroturystyki, Stanisław Jarzyna: "Wielu ludzi, działkowiczów to pasjonaci ogrodów a ich małe działki to często małe "dzieła sztuki ogrodniczej". Lubią się nimi chwalić, ale i lubią podglądać prace innych. Nasz bank umożliwi im nie tylko wymianę doświadczeń działkowiczów, ale i zwiedzenie innych miast. W ten sposób połączą przyjemne z pożytecznym a nie wykluczone, ze dzięki naszej akcji, nawiążą się nici współpracy między działkowiczami nie tylko podczas akcji protestacyjnych przeciw likwidacji ogrodów działkowych. Nasz bank umożliwi podróże po kraju ludziom, których nie stać na hotele a więc przyczyni się do turystyki Polaków po Polsce."

Aby dołączyć do Banku wymiany domków działkowych należy zarejestrować się na stronie fundacji, na której też można znaleźć wszystkie potrzebne informacje: www.fundacjaagroturystyki.pl