Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

wtorek, 24 styczeń 2017 20:10

Wszystko o wodzie - Hydropolis we Wrocławiu

Napisane przez AG
Wszystko o wodzie - Hydropolis we Wrocławiu AG

Chociaż z Wrocławia nad morze jest ponad 400 kilometrów, to właśnie w tym miejscu istnieje jedyne w Polsce i jedno z nielicznych na świecie centrów wiedzy o wodzie. Hydropolis to miejsce dla dorosłych i dzieci.

I dziewczynki i chłopcy, kobiety i mężczyźni - wszyscy ulegają magii wody. Jej kolorom, głębinom, tajemnicom, morskim opowieściom…
Wrocławskie muzeum Hydropolis stara się przybliżyć wodę z wielu ujęć.
Już samo umiejscowienie muzeum jest symboliczne - znajduje się ono w dawnym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej Wystawa podzielona jest na 8 stref tematycznych.
Zwiedzający najpierw wchodzą Planety Ziemi. Tutaj oglądają film wyświetlany na ekranie 360 stopni a opowiadający, jak powstaje woda na Ziemi.
Potem przez mniej więcej dwie godziny można poznawać różne aspekty wody i życia ludzi na i pod wodą. W strefie Głębiny można obejrzeć replikę batyskafu Trieste, w którym w roku 1960 roku, dwaj Amerykanie dotarli na samo dno Rowu Mariańskiego. Interaktywne ekrany ukazują film z tego wydarzenia. Inne ekrany pokazują dotarcie do wraków m.in. Titanica, pancernika Bismarck, statku Wilhelm Gustloff. W innej strefie - Ocean Życia - na “dzień dobry” wita nas ławica 1 500 tuńczyków i jeden rekin - wszystkie sztuczne, unoszące się tuż pod sufitem. W tej strefie można podziwiać kamuflaż ryb i żyjątek wodnych.W strefie Człowiek i Woda z ekranów dowiedzieć się można ile wody jest w człowieku a ile w rzeczach, produktach go otaczających. W gablotach wzrok przyciągają modele statków i okrętów, m.in. największego lotniskowca świata - “Nimitz”, jednego z największych wycieczkowców, kontenerowca a tuż przy nich na przykład Santa Marii Krzysztofa Kolumba, wygladającej przy współczesnych morskich gigantach jak łupina orzecha .
W strefie Miasto i Woda goście dowiadują się o tym, jak wodą gospodaruje się w światowych metropoliach, ile wody zużywa mieszkaniec tych miast i o tym które tereny Wrocławia zalała powódź w 1997 roku. W strefie Stany Wody można samemu wywołać dźwięki burzy (za pomocą jednego z trzech walców wiszących pod sufitem). W Strefie Relaksu można odpocząć na leżakach stojących wśród zieleni.

Powierzchnia Hydropolis liczy ponad 4 tys. metrów kwadratowych, do dyspozycji gości są 64 interaktywne instalacje. W ciągu roku muzeum odwiedziło 270 tysięcy gości.

Bilety indywidualne:
Bilet normalny - 27 zł/os.
Bilet ulgowy - 18 zł/os.
Bilet rodzinny - 72 zł/rodzina
(2 dorosłych + maksymalnie 2 dzieci)

Bilet rodzinny z Kartą Dużej Rodziny - 72 zł/rodzina
(2 dorosłych z co najmniej 3 dzieci; kolejne dzieci - wstęp bezpłatny)
Bilet normalny z Kartą Dużej Rodziny - 23 zł/os.
Bilet ulgowy z Kartą Dużej Rodziny - 15 zł/os.
Bilety grupowe:
Bilet normalny - 23 zł/os.
Bilet ulgowy - 17 zł/os.
Bilet dla opiekuna - bezpłatny/10 os.

Dla dzieci w wieku do lat 3 wstęp jest bezpłatny.

Hydropolis.pl