Reklama

Reklama

Reklama

niedziela, 23 luty 2014 22:18

Powstanie nowy szlak rowerowy wokół Olsztyna

Napisane przez AG
Zamek w Olsztynie Zamek w Olsztynie AG

Szlak o nazwie „Warmińska niteczka" będzie służył zarówno rowerzystom, jak i piechurom, biegaczom i miłośnikom nordic walking.

Jak podała Gazeta Olsztyńska, w olsztyńskim ratuszu podpisano deklarację, na podstawie nowy szlak turystyczno-rekreacyjny, którego pomysł zrodził się w lokalnym stowarzyszeniu „Wspólne Wójtowo", działającym we wsi Wójtowo w gminie Barczewo.
Warmińska niteczka przebiegać będzie przez: Skajboty, Bogdany, Kaplityny, Wójtowo, Nikielkowo, Zalbki, przez ścieżki Lasu Miejskiego w Olsztynie i ścieżki rowerowe Olsztyna, dalej przez Stary Olsztyn, Linowo, Trękus, Kaborno, Wyrandy, Pajtuny, Patryki, by skończyć bieg w Skajbotach.
Oprócz głównej trasy przygotowane będą również szlaki pomocnicze prowadzace od głównego do lokalnych atrakcji.
Na całej długości szlaku mają być zbudowane takie same oznakowania oraz elementy małej architektury (łąwki, wiaty, tablice informacyjne.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.