Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

środa, 09 listopad 2016 14:15

Rosjanie zwiedzali Opolszczyznę

Napisane przez MG
Rosjanie zwiedzali Opolszczyznę archiwum POT

W XIII Polsko – Rosyjskie Forum Turystycznym „ETO POLSZA!”, zorganizowanym w dniach 1 – 6 listopada wzięło udział blisko 40 przedstawicieli rosyjskich biur podróży. Tegoroczna edycja Forum poświęcona była turystycznej promocji regionu opolskiego.

Program pobytu naszych gości obejmował zwiedzanie najważniejszych atrakcji regionu opolskiego, w tym Jura Park w Krasiejowie, Zamek w Mosznej i Sulisławiu, Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach, a także piękne Miasto Opole. Ważnym elementem było skosztowanie specjałów regionalnych na szlaku Kulinarnym Województwa Opolskiego "Opolski Bifyj", jednak głównym punktem programu był workshop z polską branżą turystyczną, który umożliwił prezentację polskiej oferty, a tym samym nawiązanie nowych kontaktów handlowych z rosyjskimi biurami podróży.
W workshopie wzięło udział 40 przedstawicieli biur podroży, atrakcji turystycznych, obiektów noclegowych, hoteli.
Rosja jest dla Polski jednym z najważniejszych rynków emisyjnych. Liczba korzystających z rejestrowanej bazy noclegowej turystów rosyjskich wzrosła w latach 2010-2013 z 215 tys. do 409 tys. W 2014 roku na skutek kryzysu politycznego i ekonomicznego rosyjski rynek turystyki wyjazdowej załamał się, a liczba korzystających z bazy noclegowej turystów rosyjskich spadła o 16 proc., do poziomu 346 tys. Spadki z rynku rosyjskiego nie dotyczyły zresztą tylko Polski, ale praktycznie wszystkich krajów Unii Europejskiej. W 2015 roku odnotowano dalszy spadek: korzystających z bazy noclegowej Rosjan było tylko 225 tys. (o 35 proc. mniej w porównaniu do 2014 r.). Na podstawie wstępnych danych za 8 miesięcy 2016 roku można natomiast przypuszczać, że w bieżącym roku spadki zostaną wyhamowane lub przynajmniej spowolnione. W okresie od stycznia do sierpnia z rejestrowanej bazy noclegowej skorzystało 150 tys. turystów z Rosji (tylko o 7 proc. mniej niż w tym samym okresie 2015 r.).
Równocześnie jednak Rosjanie uważają Polskę za kraj atrakcyjny i warty odwiedzenia: w badaniach przeprowadzonych na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej w 2014 roku 60 proc. respondentów zgodziło się ze stwierdzeniem, że pobyt w Polsce mógłby ich pozytywnie zaskoczyć, a 68 proc. wysoko oceniło atrakcje turystyczne Polski.

W uroczystym otwarciu Forum z działał wzięli: Stanisław Rakoczy - prezes Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, wicemarszałek województwa opolskiego, Bartłomiej Walas wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Magdalena Krucz dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej, Jan Korsak przewodniczący Rady Polskiej Organizacji Turystycznej, Dariusz Wojtal wiceprezes Polskiej Izby Turystyki, Marek Ciechanowski Prezes Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej
Pobyt w regionie opolskim wywarł duże wrażenie na naszych gościach, podkreślali , że jest to dla nich nowy region, ciekawy i może być atrakcyjny dla turystów z Rosji.
Forum zakończył krótki pobyt w Krakowie, gdzie dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Krakowa goście odwiedzili m.in. Muzeum Podziemia Rynku w Krakowie.
Organizatorami w/w przedsięwzięcia byli: Polska Organizacja Turystyczna, Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Moskwie oraz Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna, a także Hotel De Silva Premium Opole.