Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

środa, 09 listopad 2016 14:15

Rosjanie zwiedzali Opolszczyznę

Napisane przez MG
Rosjanie zwiedzali Opolszczyznę archiwum POT

W XIII Polsko – Rosyjskie Forum Turystycznym „ETO POLSZA!”, zorganizowanym w dniach 1 – 6 listopada wzięło udział blisko 40 przedstawicieli rosyjskich biur podróży. Tegoroczna edycja Forum poświęcona była turystycznej promocji regionu opolskiego.

Program pobytu naszych gości obejmował zwiedzanie najważniejszych atrakcji regionu opolskiego, w tym Jura Park w Krasiejowie, Zamek w Mosznej i Sulisławiu, Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach, a także piękne Miasto Opole. Ważnym elementem było skosztowanie specjałów regionalnych na szlaku Kulinarnym Województwa Opolskiego "Opolski Bifyj", jednak głównym punktem programu był workshop z polską branżą turystyczną, który umożliwił prezentację polskiej oferty, a tym samym nawiązanie nowych kontaktów handlowych z rosyjskimi biurami podróży.
W workshopie wzięło udział 40 przedstawicieli biur podroży, atrakcji turystycznych, obiektów noclegowych, hoteli.
Rosja jest dla Polski jednym z najważniejszych rynków emisyjnych. Liczba korzystających z rejestrowanej bazy noclegowej turystów rosyjskich wzrosła w latach 2010-2013 z 215 tys. do 409 tys. W 2014 roku na skutek kryzysu politycznego i ekonomicznego rosyjski rynek turystyki wyjazdowej załamał się, a liczba korzystających z bazy noclegowej turystów rosyjskich spadła o 16 proc., do poziomu 346 tys. Spadki z rynku rosyjskiego nie dotyczyły zresztą tylko Polski, ale praktycznie wszystkich krajów Unii Europejskiej. W 2015 roku odnotowano dalszy spadek: korzystających z bazy noclegowej Rosjan było tylko 225 tys. (o 35 proc. mniej w porównaniu do 2014 r.). Na podstawie wstępnych danych za 8 miesięcy 2016 roku można natomiast przypuszczać, że w bieżącym roku spadki zostaną wyhamowane lub przynajmniej spowolnione. W okresie od stycznia do sierpnia z rejestrowanej bazy noclegowej skorzystało 150 tys. turystów z Rosji (tylko o 7 proc. mniej niż w tym samym okresie 2015 r.).
Równocześnie jednak Rosjanie uważają Polskę za kraj atrakcyjny i warty odwiedzenia: w badaniach przeprowadzonych na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej w 2014 roku 60 proc. respondentów zgodziło się ze stwierdzeniem, że pobyt w Polsce mógłby ich pozytywnie zaskoczyć, a 68 proc. wysoko oceniło atrakcje turystyczne Polski.

W uroczystym otwarciu Forum z działał wzięli: Stanisław Rakoczy - prezes Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, wicemarszałek województwa opolskiego, Bartłomiej Walas wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Magdalena Krucz dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej, Jan Korsak przewodniczący Rady Polskiej Organizacji Turystycznej, Dariusz Wojtal wiceprezes Polskiej Izby Turystyki, Marek Ciechanowski Prezes Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej
Pobyt w regionie opolskim wywarł duże wrażenie na naszych gościach, podkreślali , że jest to dla nich nowy region, ciekawy i może być atrakcyjny dla turystów z Rosji.
Forum zakończył krótki pobyt w Krakowie, gdzie dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Krakowa goście odwiedzili m.in. Muzeum Podziemia Rynku w Krakowie.
Organizatorami w/w przedsięwzięcia byli: Polska Organizacja Turystyczna, Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Moskwie oraz Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna, a także Hotel De Silva Premium Opole.