Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

piątek, 12 sierpień 2016 11:53

Hulajnogi rządzą latem na Kotelnicy Białczańskiej

Napisane przez AG
Hulajnogi rządzą latem na Kotelnicy Białczańskiej AG

Stok narciarski w Białce Tatrzańskiej latem zamienia się w stok zjazdowy dla hulajnóg Monsterroller. To prawdziwy hit wśród odpoczywających latem pod Kotelnicą.

Monsterroller przypomina nieco miejską hulajnogę. Też ma dwa koła, deskę, kierownicę; nie ma siodełka. Jedank ta górska odmiana hulajnogi, służy do zjazdów po stoku narciarskim latem. Monsterroller waży 18 kilogramów, ma grubsze i większe niż wersja miejska koła oraz hydrauliczne hamulce, które pozwalają zjeżdżającemu natychmiastowe zatrzymanie się nawet na mokrej trawie.
W Białce Tatrzańskiej po krótkiej instrukcji obsługi i “treningu” na asfalcie, można wjeżdząc na górę. Monsterroller jest przyczepiany do krzesełka kolejki i razem z nami wjeżdża na górę. Stamtą zjeżdżamy w dół, na stoku znajdują się strzałki pokazujące którędy mamy jechać. Jedziemy na stojąco z lekko przygiętymi nogami. W zasadzie jazda przypomina jazdę na nartach a trochę jazdę na rowerze (jednak na stojąco). Balansujemy ciałem, kierujemy kierownicą, na zakrętach nie hamujemy. Jazda na hulajnodze górskiej jest bezpieczna, ale na wszelki wypadek zakładamy na głowe kask.
W Białce Tatrzańskiej do dyspozycji są również trójkołowe pojazdy Mountaincart i Stanleyrider. Wypożyczenie kosztuje - 40 zł/ 2,5 godz., 70 zł/5 godz.

Kto chce popatrzeć jak na Monsterrollerach jeżdżą mistrzowie, powinien przyjechać do Białki Tatrzańskiej 23 sierpnia na I Mistrzostwa Polski Cross Monster.
Przyjedzie czołówka najlepszych riderów terenowych hulajnóg Monsterroller. Zawodnicy konkurować będą w dwóch konkurencjach – drużynowy Monster Slalom oraz Zjazd na Krechę. Licząca 1300 metrów trasa Zjazdu na Krechę rozpoczyna się na samym szczycie, a kończy w sercu ośrodka – pod dolną stacją kolei nr VI. Najlepsi zostaną obdarowani cennymi nagrodami – ich pula przekracza 5.000 zł. Dodatkowo wszyscy startujący będą mieli możliwość wygrać nagrody rzeczowe.

www.crossmonster.pl