Bez smartfona nie ma podróży
Turyści są coraz bardziej uzależnieni od urządzeń mobilnych i oczekują, że usługodawcy będą komunikowali się z nimi tym kanałem – wynika z badań firmy Travelport.
Czytaj więcej...
Nie piszmy ustawy o POT?
Systemu promocji turystyki w Polsce nigdy nie było - trzeba go stworzyć od nowa. Potrzeba o wiele więcej niż jedynie nowelizacji ustawy o POT.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Bez smartfona nie ma podróży
  • Nie piszmy ustawy o POT?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Co ma piernik do turystyki?

Reklama

Reklama

piątek, 04 marzec 2016 18:52

Nowy minister od turystyki - Dawid Lasek

Napisane przez AG
Dawid Lasek Dawid Lasek archiwum karpackihoryzont

Wiceprezes zarządu Euroregionu Karpackiego, Dawid Lasek będzie nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, potwierdzają to źródła WaszejTurystyki.pl.

Wygląda na to, że zamieszanie w polskiej turystyce powoli się kończy. Wczoraj informowaliśmy, że powstał wreszcie zespół, którym ma ocenić kandydatów na prezesa POT (czyt. Oni ocenią kandydatów na prezesa POT). Jest nadzieja więc, że niedługo Polska Organizacja Turystyczna będzie miała nowego szefa.
Od 1 marca nowym dyrektorem Departamentu Turystyki w MSiT jest Joanna Jędrzejewska Debortoli. Brakuje więc podsekretarza, który zastąpi Dorotę Dulińską.
Najwyższy czas, żeby ktoś objął to stanowisko. Spraw do załatwienia w polskiej turystyce jest mnóstwo, o czym WaszaTurystyka.pl wielokrotnie pisała: utworzenie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, nowa ustawa o POT, nowa ustawa o usługach turystycznych, walka z szarą strefą, problemy hotelarzy, podatki w turystyce... O wielu ważnych dla branży sprawach, choćby o konieczności opracowania polityki turystycznej, mówili uczestnicy debaty redakcyjnej WaszejTurystyki.pl (czyt. Polsce potrzebna jest turystyka turystyczna)
Dawid Lasek jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiował również nauki społeczne na Uniwersytecie Śląskim.
Urodził się w 1975 roku, od piętnastu lat pracuje w Euroregionie Karpackim, od dziewięciu jest jego wiceprezesem. Wcześnie współpracował z Uniwersytetem Papieskim w Krakowie.
W Euroregionie m.in. zajmował się budową marki Carpathia oraz promowaniem produktu Carpathia na rynku szwajcarskim, organizacją cyklicznego Alpejsko - Karpackie Forum Współpracy,