Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

piątek, 04 marzec 2016 18:52

Nowy minister od turystyki - Dawid Lasek

Napisane przez AG
Dawid Lasek Dawid Lasek archiwum karpackihoryzont

Wiceprezes zarządu Euroregionu Karpackiego, Dawid Lasek będzie nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, potwierdzają to źródła WaszejTurystyki.pl.

Wygląda na to, że zamieszanie w polskiej turystyce powoli się kończy. Wczoraj informowaliśmy, że powstał wreszcie zespół, którym ma ocenić kandydatów na prezesa POT (czyt. Oni ocenią kandydatów na prezesa POT). Jest nadzieja więc, że niedługo Polska Organizacja Turystyczna będzie miała nowego szefa.
Od 1 marca nowym dyrektorem Departamentu Turystyki w MSiT jest Joanna Jędrzejewska Debortoli. Brakuje więc podsekretarza, który zastąpi Dorotę Dulińską.
Najwyższy czas, żeby ktoś objął to stanowisko. Spraw do załatwienia w polskiej turystyce jest mnóstwo, o czym WaszaTurystyka.pl wielokrotnie pisała: utworzenie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, nowa ustawa o POT, nowa ustawa o usługach turystycznych, walka z szarą strefą, problemy hotelarzy, podatki w turystyce... O wielu ważnych dla branży sprawach, choćby o konieczności opracowania polityki turystycznej, mówili uczestnicy debaty redakcyjnej WaszejTurystyki.pl (czyt. Polsce potrzebna jest turystyka turystyczna)
Dawid Lasek jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiował również nauki społeczne na Uniwersytecie Śląskim.
Urodził się w 1975 roku, od piętnastu lat pracuje w Euroregionie Karpackim, od dziewięciu jest jego wiceprezesem. Wcześnie współpracował z Uniwersytetem Papieskim w Krakowie.
W Euroregionie m.in. zajmował się budową marki Carpathia oraz promowaniem produktu Carpathia na rynku szwajcarskim, organizacją cyklicznego Alpejsko - Karpackie Forum Współpracy,