O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

poniedziałek, 14 grudzień 2015 09:20

Turystyka medyczna może liczyć na kasę unijną

Napisane przez MG
Turystyka medyczna może liczyć na kasę unijną archiwum termabialka.pl

Od 1 lipca przedsiębiorcy z branży szeroko rozumianej turystyki medycznej będą mogli wziąć udział w branżowym programie promocji usług prozdrowotnych. Potrwa on do 30 czerwca 2019 roku, a jego budżet wyniesie 4.9 mln zł.

Podczas posiedzenia Rady Naczelnej PIT, przedstawiciele POT - wiceprezes Bartłomiej Walas oraz dyrektor Piotr Tatara, przedstawili, jak przedsiębiorcy turystyczni będą mogli korzystać ze wsparcia UE w nowej perspektywie finansowej.
Bartłomiej Walas przypomniał, że turystyka niestety nie znalazła się wśród priorytetów na lata 2014-2020, w związku z czym środki na jej rozwój pochodzą z innego niż dotychczas programu. Dysponentem środków będzie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Dyrektor Piotr Tatara w swojej prezentacji poinformował, że w nowej perspektywie finansowej dofinansowania do niektórych działań w turystyce szukać można w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020, w osi priorytetowej „Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach", w ramach Działania 3.3 Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw, Poddziałania 3.3.2 Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki, poprzez Krajowe Inteligentne Specjalizacje.

Na liście branż, grup produktowych i usługowych w Krajowych Inteligentnych Specjalizacjach, które można powiązać z tym projektem znajduje się m.in. sektor usług prozdrowotnych, do których można zaliczyć turystykę medyczną, wellness i SPA.
Od 1 lipca przedsiębiorcy będą mogli zatem wziąć udział w branżowym programie promocji usług prozdrowotnych. Potrwa on do 30 czerwca 2019 roku, a jego budżet wyniesie 4.9 mln zł. Wśród rynków priorytetowych znajdą się poza UE: Rosja, Ukraina, USA, Norwegia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, a w UE: Niemcy, Wielka Brytania, Skandynawia (Szwecja, Dania, Finlandia), Holandia.

Jak głosi komunikat PIT, wśród planowanych narzędzi przewiduje się: targi specjalistyczne i turystyczne, road show, prezentacje, study tour dla decydentów związanych z promocją międzynarodowych portali spa & wellness, dziennikarzy branżowych , konferencje i kongresy specjalistyczne ( spa & wellness, uzdrowiska i turystyka medyczna), spotkania informacyjne dla polskiej branży, wydawnictwa produktowe i wizerunkowe i ich dystrybucja.