Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 14 grudzień 2015 09:20

Turystyka medyczna może liczyć na kasę unijną

Napisane przez MG
Turystyka medyczna może liczyć na kasę unijną archiwum termabialka.pl

Od 1 lipca przedsiębiorcy z branży szeroko rozumianej turystyki medycznej będą mogli wziąć udział w branżowym programie promocji usług prozdrowotnych. Potrwa on do 30 czerwca 2019 roku, a jego budżet wyniesie 4.9 mln zł.

Podczas posiedzenia Rady Naczelnej PIT, przedstawiciele POT - wiceprezes Bartłomiej Walas oraz dyrektor Piotr Tatara, przedstawili, jak przedsiębiorcy turystyczni będą mogli korzystać ze wsparcia UE w nowej perspektywie finansowej.
Bartłomiej Walas przypomniał, że turystyka niestety nie znalazła się wśród priorytetów na lata 2014-2020, w związku z czym środki na jej rozwój pochodzą z innego niż dotychczas programu. Dysponentem środków będzie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Dyrektor Piotr Tatara w swojej prezentacji poinformował, że w nowej perspektywie finansowej dofinansowania do niektórych działań w turystyce szukać można w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020, w osi priorytetowej „Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach", w ramach Działania 3.3 Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw, Poddziałania 3.3.2 Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki, poprzez Krajowe Inteligentne Specjalizacje.

Na liście branż, grup produktowych i usługowych w Krajowych Inteligentnych Specjalizacjach, które można powiązać z tym projektem znajduje się m.in. sektor usług prozdrowotnych, do których można zaliczyć turystykę medyczną, wellness i SPA.
Od 1 lipca przedsiębiorcy będą mogli zatem wziąć udział w branżowym programie promocji usług prozdrowotnych. Potrwa on do 30 czerwca 2019 roku, a jego budżet wyniesie 4.9 mln zł. Wśród rynków priorytetowych znajdą się poza UE: Rosja, Ukraina, USA, Norwegia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, a w UE: Niemcy, Wielka Brytania, Skandynawia (Szwecja, Dania, Finlandia), Holandia.

Jak głosi komunikat PIT, wśród planowanych narzędzi przewiduje się: targi specjalistyczne i turystyczne, road show, prezentacje, study tour dla decydentów związanych z promocją międzynarodowych portali spa & wellness, dziennikarzy branżowych , konferencje i kongresy specjalistyczne ( spa & wellness, uzdrowiska i turystyka medyczna), spotkania informacyjne dla polskiej branży, wydawnictwa produktowe i wizerunkowe i ich dystrybucja.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.