Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

poniedziałek, 13 styczeń 2014 15:49

Bajkowy urlop promuje Polskę w Polsce

Napisane przez AG
Bajkowy urlop promuje Polskę w Polsce archiwum POT

Na początku stycznia 2014 roku w największych polskich miastach pojawiło się 184 zewnętrznych tablic reklamowych.

Kampania „Bajkowy urlop w Polsce" ma zainteresować polskimi produktami turystycznymi przez cały rok nie tylko turystów zagranicznych, ale i Polaków.

Do 31 stycznia. w Gdańsku, Gdyni, Warszawie, Wrocław, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Bydgoszczy, Poznaniu, Opolu będzie można zobaczyć wypracowaną przez Polską Organizację Turystyczną wraz regionami linię kreacyjną.
Po raz pierwszy powstał wspólny przekaz reklamowy, uwzględniający specyfikę wszystkich regionów. Wybór produktów a także motywów bajkowych został dokonany przy ścisłej współpracy z Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi i ich akceptacji.
Atrakcje turystyczne kujawsko-pomorskiego będą prezentowane w Gdyni i w Warszawie; lubelskiego we Wrocławiu, Łodzi i Warszawie; opolskiego w Krakowie, Warszawie i Katowicach; podlaskiego w Bydgoszczy, Gdyni i Warszawie; śląskiego w Krakowie, Łodzi i Warszawie; świętokrzyskiego w Łodzi i Warszawie; warmińsko-mazurskiego w Gdańsku, Gdyni i Bydgoszczy; wielkopolskiego w Warszawie, Katowicach, Bydgoszczy oraz Opolu a zachodniopomorskiego w Warszawie i Poznaniu.

Kreacje, które powstały we współpracy z Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi, z wykorzystaniem symboli stosowanych przez miasta, czy regiony, w zgodzie z ich strategią komunikacyjną.
Dolnośląskie - góry, zamki, pałace i malowniczy Wrocław, po którym oprowadzą wrocławskie krasnale.
Kujawsko-pomorskie – dla każdego, kto lubi być w miejscach urzekających przyrodą i pięknie położonych kurortach.
Lubelskie - na styku kultur wschodu i zachodu. Chwilo trwaj! z Carnaval Sztuk-Mistrzów w Lublinie-świętem miłośników sztuki, magii i teatru. Naturalnym skojarzeniem wydał się wiec bohater z krainy czarów, a w tle magiczne chwile z festiwalu Sztuk Mistrzów.
Lubuskie - Natura i przygoda w najbardziej zalesionym regionie Polski (mowa o przecudnym, głębinowym jeziorze łagowskim o szafirowym kolorze). Dla wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Taki produkt w regionie faktycznie istnieje i cieszy się dużym powodzeniem.
Łódzkie – film, muzyka, moda i z najnowszej kolekcji Pantofelek z Manufaktury.
Małopolskie - O północy Kraków nie śpi, historyczne serce Polski bije i przyciąga turystów magicznym klimatem i wspaniałymi zabytkami.
Mazowieckie – Warszawa miejsca pełne atrakcji dla turysty aktywnego i lubiącego zabytki gotowego na przygodę z warszawską Syrenką.
Opolskie – bajkowa Ścieżka Rowerowa wiodąca przez krainę pełną skarbów kultury i przyrody. Turystyka rowerowa jest produktem regionu, pokazujemy możliwość jej uprawiania w przepięknej scenerii, jaką stanowi największa bodaj atrakcja turystyczne regionu, czyli zamek w Mosznej.
Podkarpackie - Odkryj nieodkryte (tak mówi o sobie region) dzięki miejscom, kryjącym wielki potencjał zarówno dla szukających adrenaliny jak i klimatu do biznesowych spotkań.
Podlaskie - W zgodzie z naturą w najmniej zurbanizowanej części Polski, oglądając rzadkie gatunki fauny i flory.
Pomorskie –dla kochających piękne zabytki i zakochanych spacer po Gdańsku i nad Morzem uczuć.
Śląskie –wspinaczka...tu każdego przepełnia Pozytywna energia (to hasło regionu)
Świętokrzyskie – czaruje! to pełne uroku miejsce, gdzie na szlaku rowerowym można zetknąć się z bohaterami legend. Województwo od dłuższego czasu używa tego hasła promocyjnego i wizerunku Czarownicy.
Warmińsko-mazurskie - Rybka na Mazurach najlepiej smakuje miłośnikom sportów wodnych i wędkarstwa, dla których to raj na ziemi.
Wielkopolska - Kraina czarów z wieloma zabytkami, zapierającymi dech w piersiach zamkami
najważniejszym w Polsce ośrodkiem targowym Poznaniem.
Zachodniopomorskie - Niebo dla żeglarzy z wieloma szlakami żeglugowymi czy kajakowymi, nadmorskimi kurortami z mnóstwem atrakcji dla każdego turysty.