Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 22 wrzesień 2015 10:49

Gdańsk – ponad 1,2 mln turystów w letnie miesiące

Napisane przez MG
Gdańsk – ponad 1,2 mln turystów w letnie miesiące AG

Ponad 1,2 mln turystów odwiedziło latem Gdańsk. Prawie 30 proc. z nich pochodził z Wielkiej Brytanii.

W wypowiedzi dla Radia Gdańsk, Michał Brandt z Gdańskiej Organizacji Turystycznej, skomentował: „Odnotowaliśmy ogromny wzrost liczby osób przybywających do nas z Wielkiej Brytanii (ponad 27 proc.). Na drugim miejscu plasują się Norwegowie (prawie 18 proc.), a na trzecim Niemcy (16 proc.). Są to świetni turyści, bardzo dobrzy klienci, którzy chętnie zwiedzają Gdańsk i chętnie wydają u nas pieniądze. Z kolei ponad 20 proc. turystów krajowych, którzy do nas przybyli, to turyści z Mazowsza. Na drugim miejscu najchętniej odwiedzali nas mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, a na trzecim sami Pomorzanie."

Jeszcze w ubiegłe wakacje to Rosjanie najczęściej gościli w Gdańsku. W te wakacje (od czerwca do końca sierpnia) stanowili zaledwie 7,5 proc. wszystkich turystów zagranicznych. Dla porównania w zeszłe wakacje w Gdańsku pojawiło się ich 24,2 proc. Zdecydowana większość turystów odwiedzających Gdańsk to mieszkańcy Polski.
Ponad 50 proc. turystów podróżuje do Gdańska w celach rekreacyjnych, aby zwiedzać i odpoczywać. Największą popularnością cieszy się Trakt Królewski, Długie Pobrzeże, Bazylika Mariacka, Katedra Oliwska, PGE Arena i Europejskie Centrum Solidarności.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.