Nie piszmy ustawy o POT?
Systemu promocji turystyki w Polsce nigdy nie było - trzeba go stworzyć od nowa. Potrzeba o wiele więcej niż jedynie nowelizacji ustawy o POT.
Czytaj więcej...
Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nie piszmy ustawy o POT?
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

wtorek, 22 wrzesień 2015 10:49

Gdańsk – ponad 1,2 mln turystów w letnie miesiące

Napisane przez MG
Gdańsk – ponad 1,2 mln turystów w letnie miesiące AG

Ponad 1,2 mln turystów odwiedziło latem Gdańsk. Prawie 30 proc. z nich pochodził z Wielkiej Brytanii.

W wypowiedzi dla Radia Gdańsk, Michał Brandt z Gdańskiej Organizacji Turystycznej, skomentował: „Odnotowaliśmy ogromny wzrost liczby osób przybywających do nas z Wielkiej Brytanii (ponad 27 proc.). Na drugim miejscu plasują się Norwegowie (prawie 18 proc.), a na trzecim Niemcy (16 proc.). Są to świetni turyści, bardzo dobrzy klienci, którzy chętnie zwiedzają Gdańsk i chętnie wydają u nas pieniądze. Z kolei ponad 20 proc. turystów krajowych, którzy do nas przybyli, to turyści z Mazowsza. Na drugim miejscu najchętniej odwiedzali nas mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, a na trzecim sami Pomorzanie."

Jeszcze w ubiegłe wakacje to Rosjanie najczęściej gościli w Gdańsku. W te wakacje (od czerwca do końca sierpnia) stanowili zaledwie 7,5 proc. wszystkich turystów zagranicznych. Dla porównania w zeszłe wakacje w Gdańsku pojawiło się ich 24,2 proc. Zdecydowana większość turystów odwiedzających Gdańsk to mieszkańcy Polski.
Ponad 50 proc. turystów podróżuje do Gdańska w celach rekreacyjnych, aby zwiedzać i odpoczywać. Największą popularnością cieszy się Trakt Królewski, Długie Pobrzeże, Bazylika Mariacka, Katedra Oliwska, PGE Arena i Europejskie Centrum Solidarności.