Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
Islandia zaprasza na warsztaty
Promote Iceland, oficjalna agencja promocji Islandii, zaprasza przedstawicieli polskich biur podróży na warsztaty turystyczne w trzech miastach: Gdańsku, Krakowie i Warszawie.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki
  • Islandia zaprasza na warsztaty

Reklama

Reklama

poniedziałek, 17 sierpień 2015 12:08

TT Warsaw 2015 – za 101 dni

Napisane przez MG

Targi TT Warsaw odbędą się w dniach 26-28 listopada w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Oprócz sprawdzonych elementów, takich jak sektor nowych technologii, Event Zimowy czy konkursy, organizator, firma MT Targi Polska, zapowiada nowości w programie.

Andrzej Kozłowski, wiceprezes MT Targi Polska, powiedział: „Targi TT Warsaw dysponują dużym potencjałem. To wydarzenie jest na stałe wpisane w kalendarz branży turystycznej, więc również i w tym roku zamierzamy stanąć na wysokości zadania. Cały czas rozmawiamy z wystawcami, już teraz mamy potwierdzonych przedstawicieli 35 krajów. Rozwijamy TT Warsaw i jestem przekonany, że z roku na rok widać, że podążają one zgodnie z zapotrzebowaniem branży."

Krajem Partnerskim TT Warsaw 2015 będzie Palestyna. Do tego niewielkiego bliskowschodniego kraju od lat przybywają Polacy, którzy odwiedzają zabytki Ziemi Świętej. Warto jednak pamiętać, że Palestyna to miejsce, które jest ważne dla wyznawców trzech monoteistycznych religii. Na szlaku turystycznym oprócz Jerozolimy obowiązkowa jest wizyta w Betlejem w Grocie Narodzenia i bazylice Narodzenia Pańskiego. Z kolei Hebron, uważany za jedno z najstarszych miast świata, związany jest z postaciami Abrahama i króla Dawida. Jerycho natomiast, położone 270 metrów pod poziomem morza, obfituje w liczne stanowiska archeologiczne.
Do mniej popularnych miejsc, choć wartych uwagi, należy m.in. Ramallah. Miasto to zostało założone w XVI wieku przez arabskich chrześcijan z Jemenu, a dziś mieści siedzibę władz. Kwitnie tam także życie kulturalne. Turyści poszukujący wypoczynku powinni odwiedzić Gazę, która może poszczycić się piękną śródziemnomorską plażą.
Walorami tego państwa są także smaczna kuchnia oraz różnorodne rzemiosło - od wyrobów z drewna oliwnego zdobionego m.in. macicą perłową, poprzez hafty, ceramikę czy dywany. Inne ciekawostki tego kraju będzie można poznać już w listopadzie podczas TT Warsaw.