Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

wtorek, 26 maj 2015 22:58

Dni Węgrzyna w Krakowie

Napisane przez AG
Stoisko Winnicy Stoisko Winnicy

Po raz siódmy na małym Rynku w Krakowie odbył się festiwal wina i kuchni z dawnej Monarchii Cesarsko-Królewskiej. Przy okazji prezentowały się narodowe ośrodki turystyczne z Czech, Słowacji i Węgier.

Przez cztery dni na straganach rozstawionych na Małym Rynku, mieszkańcy Krakowa i turyści mogli posmakować m.in. lanych beczek i butelek win morawskich, węgierskich, austriackich i słowackich. Wśród win z Moraw największym powodzeniem cieszyły się wina Radomira Balouna, wśród węgierskich – te z winiarni Bock i Gunzer Zoltan z Villany oraz Lantos z Kiskun i Babits z Tokaju.

Jak co roku największy tłok panował przy stoisku zaprzyjaźnionej z portalem WaszaTurystyka.pl, krakowskiej firmy Winnica (www.winnica.krakow.pl). Tam można było spróbować kilkunastu win (spośród kilkudziesięciu znajdujących się w ofercie) z trzech głównych winiarskich regionów Słowacji: Regionu Nitrzańskiego, Małych Karpat i Tokaju. Odnotowaliśmy między innymi wina producentów: Chateau Topolcianky, Elesko, Milana Pavelki, Ostrožoviča.

Dni Węgrzyna to również doskonała okazja do prezentacji oferty turystycznej. W tym roku swoje stoiska miały: Czech Tourism (promował głównie Morawy), Narodowe Przedstawicielstwo Turystyki Węgierskiej oraz Północna Nizina Węgierska i Gmina Eger a także Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej. Wszystkie cieszyły się dużym powodzeniem, mimo zmiennej pogody, a jak przyznał Jan Bosznovicz dyrektor Centrum Turystyki Słowackiej w Warszawie: „Materiały promocyjne, mapy, skończyły nam się praktycznie już pod koniec trzeciego dnia. Kraków jest dla nas bardzo ważnym rynkiem, mnóstwo Krakowian korzysta z tego, że na Słowację jest stąd naprawdę niedaleko i wyjeżdża w nasze góry i do naszych kąpielisk termalnych nawet na weekendy."
Słowacja była też mocno reprezentowana na scenie – codziennie występował na niej zespół ludowy „Vagonar" z Popradu.