Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 03 marzec 2015 08:30

Najlepszy rycerz świat zostanie wybrany w Malborku

Napisane przez MG
Najlepszy rycerz świat zostanie wybrany w Malborku Anna Arent

Rycerze z całego świata przyjadą do Malborka, by walczyć o tytuły mistrzów.

Rycerskie mistrzostwa świata odbędą się od 30 kwietnia do 3 maja.

Janusz Hochleitner, wicedyrektor Muzeum Zamkowego, powiedział: „Jeszcze nie podpisaliśmy umowy ze stowarzyszeniami rycerskimi, które się do nas zgłosiły, ale powinno to nastąpić w ciągu 2-3 tygodni. Musimy w swoim budżecie znaleźć środki odpowiadające kosztom organizacji ostatniego Oblężenia Malborka"

Mistrzowstwa to cykl lecz pojedynków i walk zespołów w formule full contact, które od kilku lat rozpowszechniły się jako sport ekstremalny. Oczywiście, pod zamkiem rozbite zostanie miasteczko rycerskie.

Hubert Filipiak, prezydent Międzynarodowej Federacji Walk Rycerskich, dodał: „Zawodnicy przyjadą naprawdę z całego świata: Europa, Azja, obie Ameryki, a po raz pierwszy zgłosili się też przedstawiciele RPA."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.