LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

piątek, 09 styczeń 2015 13:43

Nowy rekord liczby turystów w Wieliczce

Napisane przez AG
Kaplica na terenie kopalni Kaplica na terenie kopalni archiwum Kopalni soli "Wieliczka"

Historyczna kopalnia soli w Wieliczce, znajdująca się od 1978 roku na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, pobiła rekord popularności. Nigdy wcześniej nie odwiedziło ja tak wielu turystów, jak w ubiegłym roku.

W roku 2014 odnotowano w kopalni 1,29 mln gości, co oznacza o 80 tys. liczbę większą niż w roku 2013.

W wywiadzie dal PAP, dyrektor kopalni Kajetan d'Obyrn powiedział: „Połowę gości w kopalni „Wieliczka" stanowią turyści z zagranicy. Najwięcej grup przyjeżdża z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Francji i Hiszpanii. W sumie, odwiedzili nas turyści z prawie 200 krajów".

Założona w XIII wieku kopalnia soli, została dla turystów otwarta w XVIII wieku. Obecnie udostępniona jest 2,5 kilometrowa trasa, na której można zwiedzić 20 sal z rzeźbami, posągami, dekoracjami wykonanymi z soli a także wielką kaplicę i jezioro podziemne. Na terenie kopalni działa również kompleks wellness i prowadzona jest rehabilitacja.