Otwarcie nowego Parku Wodnego w Julinku już w te wakacje

fot. archiwum Parku Julinek

Nowy Park Wodny pod gołym niebem powstaje w Julinku ok. 30 km od Warszawy. Na terenie dawnej bazy cyrkowej znajdą się nowoczesne atrakcje m.in. kurtyny wodne, zjeżdżalnie, spray park i armatki. Otwarcie obiektu zaplanowano na zbliżające się wakacje.

Obiekt powstał z poszanowaniem środowiska, a projektanci zastosowali wiele rozwiązań funkcjonalnych pozwalających na znaczącą oszczędność wody i energii elektrycznej. Będzie to pierwsze tego typu miejsce w okolicy, a dzięki dostępnej na miejscu bazie noclegowej, atrakcja przyciągnie turystów z całej Polski.

Julinek Park to miejsce aktywnej i jakościowej zabawy. Na obszarze prawie 30 ha dostępny jest szereg atrakcji, w tym m.in. największy w regionie park linowy zbudowany na naturalnym drzewostanie, ścianka wspinaczkowa, wesołe miasteczko, kraina dmuchańców, pole do minigolfa czy ekologiczny plac zabaw. Na miejscu jest także dostępny obiekt noclegowy B&B Julinek Park z 60-cioma komfortowymi pokojami oraz apartamentami rodzinnymi. Już na nadchodzące wakacje, oferta Julinka zostanie rozszerzona o nowoczesny Park Wodny pod gołym niebem.

Atrakcje dla każdego

Budowa Parku Wodnego w Julinku, trwająca od listopada 2021 roku, właśnie dobiega końca. Już niebawem do dyspozycji turystów z całej Polski oddane zostaną takie atrakcje jak m.in. strefa basenowa poziomowana do głębokości dwóch metrów, pięć zjeżdżalni o łącznej długości 167 m, cztery kurtyny wodne czy dziesięć armatek wodnych. Na terenie parku znajdzie się także tzw. spray park, czyli strefa rekreacyjna z niewielką ilością wody, która zaprojektowana została w taki sposób, aby korzystać z niej mogły także dzieci z ograniczoną mobilnością.

„Wszystkie osoby zaangażowane w projekt, w ciągu ostatnich kilku miesięcy wykonały fantastyczną pracę. Cieszymy się, że wraz z początkiem wakacji, powitamy pierwszych gości. Jesteśmy przekonani, że Park Wodny w Julinku stanie się dużym hitem wśród odwiedzających w każdym wieku. To pierwsza tego typu atrakcja w okolicy. Idealna na szybki wypad z miasta na krótkie wakacje – będzie można tutaj wypocząć na leżaku, ale też rozerwać się i spędzić aktywnie czas, pływając i korzystając np. ze zjeżdżalni. Dodatkowo na terenie Parku Wodnego dostępnych będzie pięć punktów gastronomicznych z różnorodną kuchnią i letnimi drinkami” – przekonuje Karina Jarecka, kierownik działu marketingu Julinek Park.

Łączna powierzchnia całego Parku Wodnego wraz z otoczeniem wynosi 20 tys. m2. Na terenie obiektu znajduje się także bezpłatny parking.

Z myślą o środowisku

Projektanci Parku Wodnego wzięli pod uwagę nie tylko oryginalność i aspekty wizualne budowanych atrakcji, ale także funkcjonalność, innowacyjność oraz proekologiczność całego obiektu. Między innymi opracowano rozwiązanie, które pozwoli na ponowne wykorzystanie wody z basenu. Dzięki systemowi sedymentacji – samowolnego opadania na dno fizycznych zabrudzeń, otwarcie Parku Wodnego nie wpłynie znacząco na ilość eksploatowanej wody w całym Julinek Park.

Po odpowiednim procesie oczyszczania będzie ona wykorzystana do podlewania roślinności, której zresztą w położonym w samym sercu natury Julinku nie brakuje.  Z kolei woda znajdująca się w tzw. „nogomyjkach” będzie wykorzystywana do spłukiwania toalet. Projektanci oparli także dużą część zapotrzebowania w energię elektryczną na jej odnawialnych źródłach, a dokładniej panelach fotowoltaicznych. Mowa tutaj o pokryciu całości mocy wykorzystywanej w części gospodarczej obiektu. Dzięki temu, że Julinek jest tak dobrze nasłonecznionym miejscem, fotowoltaika jest w stanie wspierać także cały system technologii basenów. Dzięki temu, w ujęciu całościowym aż 30 proc. energii wykorzystywanej w Parku Wodnym pochodzi z OZE.

„Poszanowanie środowiska to ważny aspekt w niemal każdej dziedzinie życia. Projektując Park Wodny w Julinku chcieliśmy pogodzić dobrą zabawę, z której słynie to miejsce, z proekologicznym podejściem do planety, poszanowaniem roślinności, której w otoczeniu Parku nie brakuje. Postawiliśmy na maksymalną oszczędność wody oraz wykorzystanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Zależało nam na zaprojektowaniu miejsca, w którym każdy – niezależnie od wieku – będzie czuł się dobrze, znajdzie dla siebie coś ciekawego oraz chętnie będzie tu wracał. Park Wodny jest projektem funkcjonalnym, z nowoczesnym designem, opartym o naturalne materiały, które doskonale korespondują z otoczeniem” – informuje Maciej Zębik, projektant Parku Wodnego w Julinku.

Park Wodny w Julinku już niebawem w praktyce udowodni, że beztroska i jakościowa zabawa na łonie natury może, a wręcz nawet powinna iść w parze z rozsądnym, innowacyjnym i ekologicznym projektem.