Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 05 lipiec 2018 11:12

Raport HRS – hotele designerskie w Polsce

Napisane przez MG
Raport HRS – hotele designerskie w Polsce archiwum HRS

Czy goście hotelowi zwracają uwagę na nowoczesny wystrój wnętrz? Jak do nietypowych aranżacji podchodzą przedstawiciele branży hotelowej? Czym charakteryzują się hotele designerskie? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w najnowszym raporcie Hotelowy Design portalu hotelowego HRS.

Według raportu aż 72 proc. gości hotelowych uważa, że hotel designerski powinien być nowoczesny. Natomiast aż 56 proc. hotelarzy twierdzi, że hotel designerski to miejsce, które wyznacza trendy. Jednocześnie goście hotelowi i hotelarze mają różne zdanie na temat tego, co według nich powinno znajdować się w miejscu noclegowym określanym takim mianem.
Czy ich opinie są jednak aż tak rozbieżne? Goście hoteli większą wagę przykładają do sprzętów i wyposażenia, natomiast hotelarze – do jakości obsługi i nietypowych rozwiązań.
Czego jeszcze można dowiedzieć się z raportu? Prezentujemy 3 ciekawostki związane z hotelami designerskimi.

Mało hoteli designerskich w Polsce
Goście hotelowi wskazali 135 hoteli w Polsce, które uznali za obiekty designerskie. Czy to dużo? Według danych zebranych przez GUS w pierwszym półroczu 2017 roku w Polsce działało około 9 595 hoteli i łącznie 11 043 obiektów hotelowych (hoteli, moteli, pensjonatów i innych). W tej perspektywie liczba 135 stanowi jedynie około 1 proc. W przyszłości może się to jednak zmienić pod warunkiem, że miejscom z lepszym designem będzie towarzyszyć wysoko wykwalifikowana i doświadczona obsługa obiektu.

Design i lokalizacja są w cenie
Choć hotele designerskie nie są w Polsce zbyt popularne, coraz więcej gości hotelowych szuka ich podczas wybierania miejsca noclegowego.
Aż 56 proc. osób zapytanych przez przedstawicieli HRS odpowiedziało, że to właśnie styl hotelu zadecydował o rezerwacji przez nich miejsca. Jak się okazuje, większość z nich jest w stanie zapłacić za dwuosobowy pokój w hotelu designerskim od 200 do 300 zł.

Nie tylko mydełka
Niektórym osobom design hoteli podoba się tak bardzo, że chcą wykorzystać część elementów wystroju w swoim mieszkaniu. I choć jeszcze niedawno niektórzy goście korzystali w domu z pachnących kosmetyków z nazwą hotelu na etykiecie, obecnie większość z nich raczej odtwarza w domu zaobserwowane rozwiązania.

Z jednej strony dotyczą one funkcjonalnych udogodnień, takich jak:
• deska do prasowania przymocowana do ściany,
• połączenie lampki nocnej z ładowarką,
• montaż zasłon zaciemniających,
• instalacja głośników w łazience.

Z drugiej strony są związane bezpośrednio z samym designem – zdobienia ścian, kolorystka, dekoracje czy wybór zdobionych mebli.

Źródło: https://www.hrs.com/pl/blog/raporty/hotelowy-design-raport.html

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.