Zimowe atrakcje Dolnego Śląska na jednym portalu

fot. materiały prasowe

Dolnośląska Organizacja Turystyczna wychodząc naprzeciw turystom zainteresowanym odkrywaniem atrakcji regionu Dolnego Śląska, za pośrednictwem portalu www.dolnyslask.travel.pl umożliwia skorzystanie z ofert turystycznych łączących noclegi wraz z atrakcjami, które dają wiele możliwości spędzenia wolnego czasu.


Strona skupia ponad 1 000 różnych ofert turystycznych, przygotowanych w oparciu o oferty dolnośląskich biur podróży, lokalnych przewodników, hotelarzy, restauratorów i innych przedstawicieli branży. Wśród wielu propozycji turyści mogą zdecydować się na spędzenie czasu zarówno u podnóża gór znajdujących się na Dolnym Śląsku, jak i w samym sercu regionu – we Wrocławiu.

Portal www.dolnyslask.travel.pl powstał dzięki wsparciu Samorządu Województwa i Gminy Wrocław, Dolnośląska Organizacja Turystyczna stworzyła narzędzie do promocji i sprzedaży ofert dolnośląskich przedsiębiorców turystycznych.

„Różnorodność dostępnych ofert sprawiła, że, za pośrednictwem Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej Turyści zrealizowali około 1 500 bonów turystycznych, a licząc od początku letnich wakacji na Dolny Śląsk za naszym pośrednictwem przyjechało ponad 2 500 turystów. Liczymy na to, że zimowa oferta będzie równie atrakcyjna dla osób chcących odwiedzić nasz region.” – mówi Jagienka Świetlik-Prus z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

W porównaniu do innych polskich regionów, bon turystyczny był popularnym środkiem płatniczym za wyjazdy turystyczne. Świadczy to nie tylko o popularności regionu, lecz również potwierdza wysoką jakość dostępnej oferty turystycznej.

Przygotowane oferty są kierowane przede wszystkim do rodzin z dziećmi, dzięki czemu można je zrealizować wykorzystując na przykład bon turystyczny, którego ważność została wydłużona do września 2022 roku. Są też oferty dla osób podróżujących we dwójkę lub samotnie. Dolny Śląsk zapewnia atrakcje przede wszystkim w górach, ale polecamy też Wrocław oraz wypoczynek w pozostałych częściach województwa. Świetne oferty dotyczą np. zamków – zapewnia Adam Zawada, prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Według Polskiej Organizacji Turystycznej, w skali całego województwa dolnośląskiego 2 230 podmiotów honoruje bony turystyczne. Osoby uprawnione do Polskiego Bonu Turystycznego dokonały w danych podmiotach 192 609 płatności na łączną kwotę 128 053 128 złotych, co stanowi 7 proc. wszystkich płatności dokonanych Polskim Bonem Turystycznym w skali Polski.

Dolny Śląsk w rytmie slow