Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

niedziela, 13 lipiec 2014 14:36

Lwowska tajna apteka- propozycja dla ciekawskich

Napisane przez AG
Witryna tajnej apteki we Lwowie Witryna tajnej apteki we Lwowie MZ

W niezwykle popularnym wśród polskich turystów Lwowie, co pewien czas pojawiają się nowe atrakcje. Jedna z nich jest "Tajna apteka" znajdująca się pod apteką „Pod Węgierską Koroną", znajdującą się na pl. Sobornym (d. Bernardyńskim).

Grupę wita mówiąca po polsku, przebrana w strój dawnej farmaceutki przewodniczka. Sama apteka szczyci się oryginalnym wnętrzem sprzed stu lat. W neorokokowych szafkach z ozdobnymi okuciami i szybami z trawionego szkła stoją buteleczki i flakoniki z przeróżnymi medykamentami.

Największa atrakcja znajduje się jednak w podziemiach. To wspomniana "tajna apteka".
Goście oglądają tutaj film o historii aptekarstwa oraz samej apteki, która została założona w 1772 roku. Film na razie jest w języku polskim. Uczestniczą również w pokazie "sztuczek magicznych" aptekarki, w krótkim pokazie przygotowywania leków. Mogą też kupić m.in. eliksir szczęścia, tabletki od nieszczęśliwej miłości i inne wyroby.
Grupy mogą liczyć od 2 do 25 osób. Bilety wstępu dla dorosłych kosztują 35 hrywien, dla studentów - 15 hrywien, dla dzieci - 10 hrywien.