Reklama

Reklama

sobota, 12 lipiec 2014 20:31

Ogród - wytchnienie w środku Hamburga

Napisane przez AG
Ogród różany w Hamburgu Ogród różany w Hamburgu AG

W centrum Hamburga, tuż obok stacji metra Hamburg Dammtor znajduje się idealna enklawa do wytchnienia po gonitwie po mieście. To Ogród Botaniczny założony prawie dwieście lat temu z inicjatywy profesora Johana Lehmanna, który w roku 1821 zasadził pierwszego platana.

Zespół parkowy Planten un Blomen, park, obejrzeć palmiarnię, ogród botaniczny i największy ogród japoński w Europie. W środku znajduje się jezioro parkowe wraz z fontanną, która w letnie wieczory jest miejscem koncertów wodno-świetlnych.
W skład ogrodu wchodzi również niewielkie rosarium, najchętniej, obok ogrodu japońskiego fotografowana część parku. Wstęp do parku jest bezpłatny.

Newsletter
Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.