LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 18 czerwiec 2014 12:40

Knajpa pod żaglami w Tatralandii

Napisane przez AG
Wizualizacja nowej restauracji Wizualizacja nowej restauracji archiwum SACR

Stylowa restauracja z trasem kosztowała 1,2 mln dolarów zostanie otwarta w największym słowackim aquaparku - Tatralandii.

W ostatni weekend zainaugurowano letni sezon w Tatralandii i otwarto baseny zewnętrzne.
Nowa restauracja Medrano będzie mogła gościć 400 osób. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja dachu przypomina statek z rozwiniętymi na rejach żaglami. Wysokość budynku wynosi od trzech do sześciu metrów, dach waży 43,2 tony a specjalne płótno, które go tworzy ma powierzchnię 540 metrów kwadratowych.
Zamiarem projektantów było stworzenie przestronnego i przewiewnego miejsca do spożycia posiłku.

Marcel Števček, dyrektor ds. gastronomii w firmie Tatry Mountain powiedział: "Zainspirował nas słynący elegancją francuski cyrk Medrano Cirque, który działał w stolicy Francji w XIX wieku. Cyrk był mekką dla artystów, chodziła do niego śmietanka towarzyska Paryża.
Nasza restauracja przypomina otwarty cyrk a dach przypomina żagle na wietrze. Dobrze wpisuje się w charakter Tatralandii, gdzie dominantą jest kompleks Tropical Paradise. Z tarasu na pierwszym piętrze nasi goście będą mieli widok na "liptowskie morze". Specjalnością będzie kuchnia słowacka."