Reklama

Reklama

Reklama

środa, 18 czerwiec 2014 12:40

Knajpa pod żaglami w Tatralandii

Napisane przez AG
Wizualizacja nowej restauracji Wizualizacja nowej restauracji archiwum SACR

Stylowa restauracja z trasem kosztowała 1,2 mln dolarów zostanie otwarta w największym słowackim aquaparku - Tatralandii.

W ostatni weekend zainaugurowano letni sezon w Tatralandii i otwarto baseny zewnętrzne.
Nowa restauracja Medrano będzie mogła gościć 400 osób. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja dachu przypomina statek z rozwiniętymi na rejach żaglami. Wysokość budynku wynosi od trzech do sześciu metrów, dach waży 43,2 tony a specjalne płótno, które go tworzy ma powierzchnię 540 metrów kwadratowych.
Zamiarem projektantów było stworzenie przestronnego i przewiewnego miejsca do spożycia posiłku.

Marcel Števček, dyrektor ds. gastronomii w firmie Tatry Mountain powiedział: "Zainspirował nas słynący elegancją francuski cyrk Medrano Cirque, który działał w stolicy Francji w XIX wieku. Cyrk był mekką dla artystów, chodziła do niego śmietanka towarzyska Paryża.
Nasza restauracja przypomina otwarty cyrk a dach przypomina żagle na wietrze. Dobrze wpisuje się w charakter Tatralandii, gdzie dominantą jest kompleks Tropical Paradise. Z tarasu na pierwszym piętrze nasi goście będą mieli widok na "liptowskie morze". Specjalnością będzie kuchnia słowacka."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.