Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 15 kwiecień 2019 11:01

Spotkanie greckich i cypryjskich geoparków na Cyprze

Napisane przez AG
Góry Troodos na Cyprze Góry Troodos na Cyprze Cyprus Tourism

Od 6 do 18 maja na Cyprze odbywać się będzie 2. Międzynarodowa Konferencja Geoparków UNESCO w Grecji i na Cyprze. Ma ona na celu promocję dziedzictwa geologicznego i górniczego, edukacji geologicznej i rozwój geoturystyki.

Konferencja ma pomóc w promowaniu greckich i cypryjskich geoparków, podkreślić ich rolę w edukacji, w przemyśle turystycznym i znaczenie dla miejscowej ludności. Językiem urzędowym konferencji będzie język grecki.

Światowa Sieć Geoparków to organizacja non-profti,która zrzesza narodowe geoparki. Obecnie należy do niej 136 geoparków w 36 krajach oraz 4 geoparki transgraniczne (w tym Łuk Mużakowa leżący w Polsce i Niemczech).

W Grecji istnieje 5 geoparków, zaś na Cyprze – jeden, w Górach Troodos.

Więcej o geoparkach: TUTAJ

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.