Reklama

Reklama

Reklama

środa, 27 luty 2019 13:44

Dubaj – prawie 16 mln turystów w 2018 roku

Napisane przez AG
Burj Al Arab Burj Al Arab archiwum DTCM

W 2018 roku do Dubaju przyjechała rekordowa liczba turystów. Miasto odwiedziło 15,92 miliona podróżnych z całego świata.

Strategiczne dla Dubaju rynki odnotowały dwucyfrowy wzrost w liczbie wysyłanych turystów.

Zgodnie z wizją Departamentu Turystyki, Marketingu i Handlu (Dubai Tourism) w latach 2022-2025 tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać, wywierając pozytywny wpływ na lokalną gospodarkę i PKB.

Strategia rozwoju turystyki na lata 2022-2025 zakłada indywidualne podejście do każdego z rynków emisyjnych, co w konsekwencji przyciągnie jeszcze większą liczbę turystów z całego świata.

Helal Saeed Almarri, dyrektor generalny Dubai Tourism, powiedział: „Inwestycje strategiczne, innowacyjne programy promocji atrakcji turystycznych, długoterminowa współpraca z partnerami z całego świata, ogromne wsparcie organizacji rządowych oraz sektora prywatnego w dalszym ciągu będą przynosić imponujące rezultaty w rozwoju turystyki. Dodatkowo miasto wciąż pracuje nad zwiększeniem rozpoznawalności, atrakcyjności i dostępności oraz niwelowaniem barier dla turystów."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.