Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 22 maj 2014 11:45

Słowacki Liptów - region dla rowerzystów

Napisane przez AG
Słowacki Liptów - region dla rowerzystów archiwum SACR

W tym roku powstanie 67 kilometrów nowych tras rowerowych i w sumie będzie ich w regionie 770 km.

Darina Bartková, dyrektor regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Liptów powiedziała: "Chcieliśmy, aby trasy były jeszcze bardziej atrakcyjne, zwłaszcza wokół jeziora Liptowskie Morze, gdzie cykliści mogą podziwiać piękne krajobrazy i jednocześnie mają do dyspozycji doskonale przygotowane szlaki. Kolejne trasy prowadzą do dolin: Czutkowskiej i Ziarskiej."

Na początku roku, rząd slowacki zatwierdził nową strategię rozwoju turystyki rowerowej, zgodnie z którą do roku 2020 na cel rozwoju tego sektora będzie przeznaczane rocznie 2-3 euro na każdego mieszkańca. Pozwoli to na budowę ok. tysiąca kilometrów nowych ścieżek rowerowych na Słowacji.

Minister transportu, budowy i regionalnego rozwoju Ján Počiatek powiedział: "Turystyka rowerowa jest nie tylko zdrowa, ale i ekologiczna. W tej dziedzinie wciąż dysponujemy sporym niewykorzystanym potencjałem. Według obliczeń ekspertów europejskich, każde trzy euro inwestowane w turystykę rowerową, przynosi pięć euro zysku."

Odwiedzający Liptów będa mogli skorzystać od tego roku z nowej aplikacji na telefony komórkowe, prezentującą wszystkie ścieżki rowerowe i atrakcje turystyczne w regionie.

Menadżer TOP ośrodków regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Liptów, Peter Šuhajdová ocenił: "Nowa aplikacja oferuje interaktywne mapy i duża ilość informacji pomocnych w zwiedzaniu regionu. Można dzięki niej dowiedzie c się, co, gdzie i kiedy robić w naszym regionie a także gdzie zjeść i gdzie przenocować. Są tam wymienione szlaki rowerowe, baseny termalne, zabytki, ale i restauracje i hotele."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.