Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 06 maj 2014 13:05

Trasy dla downhillowców na Chopoku

Napisane przez AG

10 maja nastąpi otwarcie tras dla rowerowych ekstremistów na stokach Chopoka w Niskich Tatrach. Park o nazwie Nový Rocky Mountain Bike World Jasná to szansa na to, by góra znana przede wszystkim narciarzom, stała się modna również poza sezonem zimowym.

W inauguracyjnym zjeździe wezmą udział zarówno zawodnicy z elity, np. mistrz Słowacji w kolarstwie górskim Martin Knapecm oraz Matej Mackovič i jedne z najlepszych czeskich zawodników, Lukas Šplíchal. Rowerzystó wna trasę zjazdu wywiezie kolejka z dolnej stacji Záhradky – Rovná hoľa.

Matej Hulej dyrektor z firmy Tatry Motion powiedział: "Od 28 czerwca na stokach Chopoka będą dostępne również mniej wymagające trasy dla miłośników downhillu. Pierwszy zjazd będzie w specjalnej cenie dla dorosłych - 12 euro."

Park Rocky Mountain dysponuje trasy rowerowe o łącznej długości 15.6 km od łatwych, przez umiarkowane do trudnych. Turyści mogą na miejscu wypożyczyć rowery górskie. Oczywiście w parku rowerowym obowiązuje bezwzględny zakaz zjazdu z trasy. Serwis rowerów, wypożyczalnia znajdują się przy stacji dolnej 6-sosobowej kanapy w Zahradkach.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.