Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

wtorek, 22 kwiecień 2014 18:10

Druskienniki ochodzą 220-lecie

Napisane przez AG
Druskienniki ochodzą 220-lecie archiwum druskinnikai.lt

W tym roku mija 220 lat od powstania uzdrowiska w Druskiennikach. W 1794 roku, dzięki królowi Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu Druskienniki zyskały status uzdrowiska. Zbadanie składu chemicznego słonych wód wykluczyło, co prawda możliwość pozyskiwania soli jadalnej z wody, ale za to odkryto, że woda ta ma skład podobny do innych europejskich wód uznawanych za zdrowotne.

Kolejne ekspertyzy przeprowadzone przez jednego z profesorów Uniwersytetu Wileńskiego potwierdziły walory druskiennickich wód, a car Mikołaj I zezwolił na rozwój uzdrowiska. Na lata 30 XX wieku przypada rozkwit nowoczesnego leczenia z wykorzystaniem wody i co za tym idzie dynamiczny rozwój miejscowości. Powstała wówczas elegancka charakterystyczna zabudowa zdrojowa, którą do dziś można spotkać w centrum Druskiennik.

Obecnie w leczeniu na terenie Druskiennik wykorzystuje się zarówno wody jak i błota lecznicze (borowinę). Druskienniki słyną z leczenia wielu schorzeń: kręgosłupa, dróg oddechowych, układu krążenia, układu pokarmowego, reumatologicznych i skórnych i są jednym z bardziej znanych i popularnych wśród Polaków całorocznych uzdrowisk balneologicznych. 7 istniejących tu sanatoriów, w tym 1 uzdrowisko balneologiczne, lecznica oraz centra SPA korzystają z 7 źródeł wody mineralnej. W terapii wykorzystywana jest także borowina oraz mikroklimat. Personel medyczny oferuje diagnostykę i zabiegi na najwyższym poziomie.

11 kwietnia w głównym parku miejskim zainaugurowane zostały obchody 220-lecia istnienia uzdrowiska Druskienniki. Pierwszą imprezą z cyklu kilkutygodniowych obchodów było Święto Narcyzów. 220 tysięcy posadzonych cebulek, po jednym tysiącu na każdy rok istnienia uzdrowiska Druskienniki zaczęło już kwitnąć. Pierwsze z nich zdecydowano się posadzić już trzy lata temu (najpierw 30 tysięcy, a w zeszłym roku dosadzono 190 tysięcy). Przez cały sezon wiosenny i letni będą się odbywać koncerty, wystawy, kiermasze, zawody oraz pokazy cyrkowe, klaunów itp.
31 maja odbędzie się kulminacja obchodów, której głównym elementem będzie wielkie widowisko w 4D nad jeziorem Druskonis z wykorzystaniem muzyki i malarstwa Mikołaja Cziurlionisa, który w latach 1878-85 mieszkał i tworzył w Druskiennikach.
27 czerwca w Druskiennikach będzie można kibicować biorącym udział w światowych mistrzostwach rajdowych. Będzie to debiut Litwy w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA.
24 sierpnia nad „Snow Areną" zawisnąć ma największa rzeźba świata – „Like".