Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 20 luty 2018 15:56

Mołdawia - nieodkryty skarb Europy

Napisane przez MG
Mołdawia - nieodkryty skarb Europy archiwum ANTRIM

Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów. Przedstawiciele Narodowego Stowarzyszenia Turystyki Przyjazdowej Mołdawii (ANTRIM) podkreślają, że Polska to dla nich jeden z priorytetowych rynków.

Dlatego też wiodące lokalne biura podróży i winiarnie regularnie korzystają z okazji, by uczestniczyć w branżowych wydarzeniach w Polsce i prezentować ofertę zarówno branży turystycznej, jak i indywidualnym klientom.

Jednym z niezaprzeczalnych autów turystycznych Mołdawii są dziewicze tereny, do których nie dotarła jeszcze masowa turystyka. Można tam odpocząć w otoczeniu natury, korzystając z gościnności mieszkańców oraz wspaniałych smaków mołdawskiej kuchni, której dania bazują na lokalnych produktach i tradycyjnych przepisach. Spektakularne winiarnie, skalne klasztory czy rozsiane po kraju zabytki to miejsca, dla których warto odwiedzić Mołdawię. Co ważne, to dobrze skomunikowana destynacja, w której turysta nie będzie przytłoczony masową turystyką, a tylko niespełna dwugodzinny bezpośredni lot dzieli Warszawę i Kiszyniów.

Oferta turystyczna wokół wina
Autentyczność doświadczeń to kluczowy element, na którym opiera się turystyka Mołdawii. Przykładem może być podróżowanie szlakiem win wzbogacone o warsztaty kulinarne. Wiele winiarni posiada części hotelowe czy agroturystyczne o wysokim standardzie, gdzie poza możliwością poznania procesu produkcji wina i gotowania według tradycyjnych przepisów, można odbyć wycieczki rowerowe czy wędrówki po winnicach. W Mołdawii produkowana jest szeroka gama win wysokiej jakości, wytwarzanych z klasycznych szczepów europejskich, kaukaskich i lokalnych. Niesamowite wrażenie robią winnice, winiarnie i piwnice winne. W Mileştii Mici znajdują się największe na świecie piwnice wpisane do Księgi Światowych Rekordów Guinnessa, z kolei w Cricovej jest największa kolekcja win uznana za kulturowe dziedzictwo narodowe, w której kolekcje przechowują m.in. Angela Merkel, Jose Manuel Barroso czy Donald Tusk.

Warte zobaczenia
Dla miłośników zwiedzania gratką jest wizyta w jednym ze skalnych klasztorów w Starym Orgiejowie czy zwiedzanie średniowiecznej twierdzy w Sorokach. W pierwszej połowie czerwca organizowany jest festiwal DescOpera, pierwszy w Europie Wschodniej festiwal operowy na świeżym powietrzu. Koncerty prowadzi uznany austriacki dyrygent Friedrich Pfeiffer. Wydarzenie to odbywa się w eko-wiosce Butuceni, na terenie rezerwatu przyrodniczo-archeologicznego Stary Orgiejów (Orheiul Vechi), jednego z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc.

Z kolei jesienią, w pierwszy weekend października, obchodzony jest Narodowy Dzień Wina. To najważniejsze święto związane z tradycją produkcji wina. Na centralnym placu w Kiszyniowie powstaje winne miasteczko, w którym odwiedzający mogą degustować trunki, wziąć udział w warsztatach, a także skosztować lokalnych dań czy potańczyć. Z tej okazji we wszystkich winiarniach Mołdawii organizowane są różne wydarzenia.

Mołdawska branża gotowa do współpracy
Narodowe Stowarzyszenie Turystyki Przyjazdowej Mołdawii (ANTRIM), które zrzesza podmioty związane z turystyką, w tym touroperatorów i winiarnie, jest wiodącą organizacją promującą Mołdawię. Jesienią ubiegłego roku Mołdawianie zainaugurowali kampanię promocyjną „BeOurGuest”, której osią są mieszkańcy i ich gościnność.

Po więcej informacji warto zajrzeć na stronę

www.moldova.travel

www.antrim.md

 

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.