Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

środa, 09 kwiecień 2014 13:03

Cypr liczy na 750 tys. rosyjskich turystów

Napisane przez AG
Wybrzeże cypryjskie w okolicy Ayia Napy Wybrzeże cypryjskie w okolicy Ayia Napy AG

Cypryjczycy oczekują w tym roku przybycia ponad 750 tysięcy turystów rosyjskich, w ubiegłym roku było ich 600 tysięcy, oznaczałoby to wzrost liczby turystów o 25 proc.

Rosja jest drugim co do wielkości rynkiem turystycznym dla Cypru, po Wielkiej Brytanii. Cypr jest członkiem Wspólnoty Europejskiej, która ostro postępowanie Rosji wobec ukraińskiego Krymu. Embargo nałożone przez państwa UE na Rosję nie ma jednak przełożenia na rynek turystyczny.

Cypryjczycy oczekują w tym roku przybycia ponad 750 tysięcy turystów rosyjskich, w ubiegłym roku było ich 600 tysięcy, oznaczałoby to wzrost liczby turystów o 25 proc.

Przewodniczący Cypryjskiej Organizacji Cypryjskiej (CTO) Angelos Loizou powiedział: "Gdyby kurs rubla ustabilizował się na poziomie 50 rubli za euro, nie byłoby żadnych problemów w przyjazdach turystów z Rosji. Obecnie kurs wynosi 48.39 rubli za euro Jestem przekonany, ze w tym roku liczba turystów rosyjskich wzrośnie do 750 tysięcy. W tym roku, CTO ma dużo niższy budżet, z 56,6 mln euro w zeszłym roku, został on obniżony do 46 mln. W tym zaledwie 2,27 mln to przychody CTO. Staramy się ograniczać koszty, m.in. wynagrodzenia zmniejszone zostały z 13, 3 mln do 11,73 mln. Największym problemem jest jednak obniżenie budżetu reklamowego, w związku z tym musieliśmy ograniczyć kampanie reklamowe w niektórych krajach. Prowadzimy rozmowy z przewoźnikami lotniczymi a wszystko ma służyć przedłużeniu sezonu, co przyniesie oczekiwane dodatkowe zyski."