Reklama

Reklama

Reklama

środa, 09 kwiecień 2014 13:03

Cypr liczy na 750 tys. rosyjskich turystów

Napisane przez AG
Wybrzeże cypryjskie w okolicy Ayia Napy Wybrzeże cypryjskie w okolicy Ayia Napy AG

Cypryjczycy oczekują w tym roku przybycia ponad 750 tysięcy turystów rosyjskich, w ubiegłym roku było ich 600 tysięcy, oznaczałoby to wzrost liczby turystów o 25 proc.

Rosja jest drugim co do wielkości rynkiem turystycznym dla Cypru, po Wielkiej Brytanii. Cypr jest członkiem Wspólnoty Europejskiej, która ostro postępowanie Rosji wobec ukraińskiego Krymu. Embargo nałożone przez państwa UE na Rosję nie ma jednak przełożenia na rynek turystyczny.

Cypryjczycy oczekują w tym roku przybycia ponad 750 tysięcy turystów rosyjskich, w ubiegłym roku było ich 600 tysięcy, oznaczałoby to wzrost liczby turystów o 25 proc.

Przewodniczący Cypryjskiej Organizacji Cypryjskiej (CTO) Angelos Loizou powiedział: "Gdyby kurs rubla ustabilizował się na poziomie 50 rubli za euro, nie byłoby żadnych problemów w przyjazdach turystów z Rosji. Obecnie kurs wynosi 48.39 rubli za euro Jestem przekonany, ze w tym roku liczba turystów rosyjskich wzrośnie do 750 tysięcy. W tym roku, CTO ma dużo niższy budżet, z 56,6 mln euro w zeszłym roku, został on obniżony do 46 mln. W tym zaledwie 2,27 mln to przychody CTO. Staramy się ograniczać koszty, m.in. wynagrodzenia zmniejszone zostały z 13, 3 mln do 11,73 mln. Największym problemem jest jednak obniżenie budżetu reklamowego, w związku z tym musieliśmy ograniczyć kampanie reklamowe w niektórych krajach. Prowadzimy rozmowy z przewoźnikami lotniczymi a wszystko ma służyć przedłużeniu sezonu, co przyniesie oczekiwane dodatkowe zyski."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.