Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

wtorek, 12 grudzień 2017 13:46

Dubaj – otwarto najdłuższą na świecie tyrolkę

Napisane przez MG
Dubaj – otwarto najdłuższą na świecie tyrolkę archiwum DCTM

Nowa kolejka XLine to aż dwie tyrolki zapewniające podwójną porcję wrażeń w dubajskiej marinie. Łączna długość – 1 kilometr, prędkość – 80 km/godz., wysokość – 170 m.

XDubai nadaje nowy ekstremalny wymiar kolejkom tyrolskim i otwiera nową tyrolkę XLine. Znajduje się w kompleksie Dubai Marina i jest nie tylko najdłuższą na świecie miejską tyrolką, ale również jedną z najbardziej stromych i najszybszych tego typu atrakcji. Co więcej, ma aż 1 kilometr długości i przeszywające dreszczem nachylenie 16, przez co pozwala na przejazdy ze średnią prędkością 80 kilometrów na godzinę.

XLine idzie w ślady niezwykle popularnego oryginału, który otwarto w 2015 roku w centrum handlowym Dubai Mall nad słynnymi dubajskimi fontannami (Dubai Fountain). Oparta na wcześniejszym modelu nowa kolejka XLine to dosłownie krok naprzód: jest dwa razy dłuższa, a co więcej, pary śmiałków mogą przeżyć ekstremalny, gładki i bezpieczny przejazd wspólnie, korzystając z dwóch równolegle poprowadzonych tyrolek. Nowością jest również uprząż w stylu supermana, dzięki której, podczas zjazdu przypominającego elektryzujący lot, każdy może odkryć w sobie superbohatera, frunąc z jednej z wież Amwaj w JBR na wysokości 170 metrów między drapaczami chmur i nad wodą w dół na taras kompleksu Dubai Marina Mall aż do lądowania w pobliżu oniemiałych przechodniów.

W odpowiedzi na sukces pierwszej tyrolki XLine, nowa wersja będzie również dostępna przez ograniczony czas dla gości i mieszkańców* Dubaju. Już teraz można zarezerwować sobie przejazd. Każdy, kto skorzysta z XLine, może podzielić się z całym światem swoimi wrażeniami dzięki zamontowanej na kasku kamerze Go-Pro, z której zdjęcia i video można otrzymać po przejeździe e-mailem.

Mohammed Javad, dyrektor generalny XDubai, powiedział: „Nie bylibyśmy XDubai, gdybyśmy nie starali się wykraczać poza granice tego, co możliwe. Po wielkim sukcesie pierwszej tyrolki XLine, zapragnęliśmy podnieść poprzeczkę i zaproponować zarówno mieszkańcom, jak i gościom Dubaju prawdziwe przeżycie w stylu XDubai. Wynik zapiera dech w piersi: dwie, najdłuższe, jeżeli chodzi o miasta, tyrolki na świecie w jednym z najbardziej dynamicznych miejsc naszego globu.”

Dwie tyrolki poprowadzono równolegle. Z XLine może skorzystać 16 osób na godzinę, a każdy może zjechać, czy sfrunąć z kimś z rodziny, przyjaciół czy z pracy. Rodzina i znajomi osób zjeżdżających mogą przyglądać się temu wyczynowi z promenady na marinie (Marina Promenade) obok centrum Dubai Marina Mall.

Przedsięwzięcie wymagało szczegółowych planów i przygotowań, w tym podjęcia znacznych środków bezpieczeństwa, testów, dostosowania się do najsurowszych standardów w branży. Udało się je zrealizować dzięki ścisłej współpracy między poszczególnymi zainteresowanymi stronami, a przede wszystkim dzięki partnerom, do których należy punkt startu i lądowania, Dubai Properties i Emaar.

Dubai Properties od samego początku należy do liderów realizujących gigantyczne inwestycje budowlane w Dubaju. Celem spółki jest tworzenie miejsc oferujących wyjątkowe możliwości rekreacyjne mieszkańcom i gościom. Jako partner XDubai w ramach projektu XLine firma udostępniła jeden z obiektów JBR, Amwaj, będący nie tylko dynamicznym kompleksem mieszkalnym, ale od teraz również gospodarzem niewiarygodnej platformy startowej XLine, bez której kolejka nie mogłaby zaistnieć.

Drugi partner XDubai w przedsięwzięciu XLine to Emaar, deweloper stojący za centrum Dubai Marina Mall, gdzie będą zaczynać się i kończyć przejazdy na tyrolce. W centrum handlowym znajduje się również nowy sklep XDubai, XShop, gdzie mogą zgłaszać się chętni na przejazd tyrolką, i gdzie można zakupić produkty firmy XDubai.

Przejazd XLine będzie kosztować 650 AED za osobę lub 1200 AED za dwie osoby, specjalne, zredagowane wideo i zdjęcia w cenie. Atrakcja będzie czynna od niedzieli do czwartku w godz. od 10:00 do 18:00 i od piątku do soboty w godz. od 10:00 do 19:00.

 

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.