Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

poniedziałek, 20 listopad 2017 20:37

Dubaj – miasto na romantyczne chwile

Napisane przez MG
Akwarium w Hotelu Atlantis Akwarium w Hotelu Atlantis AG

Dubaj to miasto o wielu twarzach. To także miasto pozwalające na romantyczne przeżycia. Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.

Dubaj – gdzie się oświadczyć?
Jeżeli zaplanowałeś oświadczyny w Dubaju polecamy platformę widokową położoną na 148 piętrze najwyższego na świecie drapacza chmur Burj Khalifa (http://www.burjkhalifa.ae/en/index.aspx). Można powiedzieć, że tam zakochani razem mogą sięgnąć chmur – w przenośni i dosłownie. Z góry wspólnie będą podziwiać labirynty autostrad, kryształowe wody Zatoki Arabskiej i tajemnicze piaski pustyni.

Oświadczyny nie muszą odbyć się w miejscu oczywistym. Dubaj to doskonałe miasto, aby zaskoczyć ukochaną osobę. Oświadczyć się można także pod wodą w towarzystwie delfinów i tysięcy innych morskich stworzeń, których domem jest Atlantis The Palm (https://www.atlantisthepalm.com/).

Niezwykle romantyczna jest również pustynia. W kurorcie Bab Al Shams (http://www.meydanhotels.com/) popularne są obiady organizowane na wydmach. Szczególnie urokliwa jest gwiaździsta noc z migocącym światłem świec oraz pora, kiedy zachodzące słońce rzuca na piasek złoty cień.

Oświadczyny w balonie (https://www.ballooning.ae/) to chyba najbardziej romantyczny sposób. Lecąc nad złotą pustynią usianą blaskiem szmaragdowych oaz możesz wyznać swoją miłość. Lot balonem przypomni dziecięce sny jak z „Baśni tysiąca i jednej nocy”, kiedy to jako dziecko marzyłeś o podróży latającym dywanem.

Powiedz sakramentalne „Tak”
Jeśli szukasz miejsca na wesele w wersji luksusowej zapraszamy do Burj Al Arab (https://www.jumeirah.com/) – najbardziej ekskluzywnego hotelu na świecie. Cała uroczystość przebiegać będzie w nietuzinkowy sposób – od przybycia Państwa Młodych zorganizowanego Rolls Roysem Phantom lub helikopterem Augusta 109, przez ceremonię zaślubin przeprowadzoną na lądowisku zlokalizowanym na wysokości 212 metrów nad Zatoką Arabską, po wszelkie udogodnienia związane z organizacją ślubu, w tym skorzystanie z usług konsultanta ślubnego, florystki, rad szefa kuchni i sommeliera, najlepszych jubilerów i specjalnych perfum opracowanych specjalnie dla Pary Młodej.

Pragniesz romantycznego ślubu z rycerzem w lśniącej zbroi? Tę fantazję możesz spełnić w Clubie Polo w Dubaju (http://www.poloclubdubai.com/en/index.aspx). Ceremonia może odbyć się na łonie natury wśród zielonych pół klubu. Do ślubu przywiezie Cię romantyczna kareta zaprzęgnięta końmi. Szczególnie polecamy inspirowany kulturą arabską Saha Courtyard usiany tryskającymi wodą fontannami i nastrojowym oświetleniem. Takie uroczystości weselne na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.

Niezwykłych wrażeń dostarczy także ślub w Klubie jachtowym zlokalizowanym przy Marinie (http://www.dubaigolf.com/#). Rozpościerająca się z tego miejsca panorama Dubaju zapiera dech w piesiach. Otoczona wodą Wyspa Marina jest jednym z klejnotów Dubaju – gwarantuje zarówno dyskrecję, jak i szeroką gamę aranżacji dostosowanych do oczekiwań Państwa Młodych.

Miesiąc miodowy w Dubaju – romantyzm, przygoda, tradycja
Miesiąc miodowy to szczególny czas, jaki nowożeńcy chcą spędzić w niepowtarzalny sposób – taki, który będą pamiętać przez całe życie. Dubaj oferuje niezmierzoną liczbę atrakcji, które można uwzględnić podczas podróży poślubnej.

Dla par, które preferują aktywny wypoczynek polecamy lot balonem i skoki spadochronowe. Ten pierwszy pozwala zachwycić się nietuzinkową urodą pustyni, zanurzyć się w jej majestacie wśród piasku usianego szmaragdowymi oazami. Uczestnicy wspominają szczególnie zapierające dech wschody słońca na tle majestatycznych gór Al-Hadżar i widok biegnących na pustyni gazel, wielbłądów i oryksów. Skoki spadochronowe z kolei pozwalają w zapierający dech piersiach sposób spojrzeć na panoramę Dubaju i otaczających ją bezmiaru wody i pisku.
Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj wysokich temperatur, słońca i pustyni. Jeśli jednak jesteś zwolennikiem sportów zimowych także tutaj znajdziesz atrakcje dla siebie. Ski Dubai to kryty ośrodek sportów narciarskich, gdzie poszusujesz na nartach na kilku stokach o zróżnicowanej skali trudności. Tu także warto zobaczyć codzienny spacer pingwinów i wypić gorącą czekoladę w kawiarni, gdzie panuje temperatura -4oC.

Wspaniałym sposobem na wspólne spędzenie czasu jest wizyta w Zatoce Delfinów. Tu spędzicie czas zanurzeni w wodzie do pasa korzystając z niezapomnianych wrażeń wynikających ze spotkania z tymi niezwykłymi ssakami. Tu można pobawić się z delfinami, wspólnie popływać trzymając je za płetwy, dotykać i przytulać.

Doskonałym pomysłem na romantyczny miodowy miesiąc jest wspólne spędzenie czasu w spa. Szczególnie polecamy dwa ośrodki Bab Al Shams i Anantara Spa. Oba gwarantują wysokiej jakości zabiegi kosmetyczne i reklaksujące masaże. Bab Al Shams położony jest na pustyni, więc dodatkowo poznasz czar okolicznych wydm i skorzystasz ze wszystkich uroków oferowanych przez pustynię.

Miesiąc miodowy to doskonała okazja także na poznanie tradycji i współczesności Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Możecie uczestniczyć w wycieczkach Platinum Heritage organizowanych w celu poznania przyrody, tradycji i historii Dubaju. Zamieszkajcie w inscenizowanym obozie zlokalizowanym w Rezerwacie i poczujcie rytm pustyni i życia współczesnych Beduinów.

Będąc w Dubaju warto także poznać jego współczesną historię i bicie serca miasta. Z pewnością niezapomnianym wrażeniem dla Nowożeńców będzie zwiedzanie najwyższego budynku na świecie – Burj Khalifa. Polecamy szczególnie drinka w tamtejszym barze o zachodzie słońca, które swymi złotymi promieniami omiata zapierającą dech panoramę Dubaju, pustyni i morza.

Bez wątpienia Dubaj to jedno z najbardziej atrakcyjnych miast świata. Romantyzm przewija się tu z nowoczesnością, a arabskie legendy i baśnie z współczesną sztuką. To wspaniałe miejsce zarówno na oświadczyny, jak i niezapomniany ślub i pamiętny miesiąc miodowy.

 

 

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.