LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

wtorek, 17 październik 2017 23:32

Liptów i Tatry Wysokie będą się wspólnie promować

Napisane przez AG

Wspólną centralę o nazwie Enjoy Tatras powołały dwa regiony turystyczne Słowacji – Liptów i Tatry Wysokie.

Jej głównym celem jest wytworzenie atrakcyjnego wspólnego produktu obu regionów dla dalszych rynków. Słowacja uważana jest za bezpieczny kierunek wakacyjnych wypraw i Słowacy chcą wykorzystać te szansę, by zdobyć nie tylko tradycyjne rynki, ale i nowe, bardziej oddalone. W najbliższym sezonie zimowym wracają połączenia Wizz Air między Londynem a Popradem (trzy razy w tygodniu) a także Air Baltic między Ryga a Popradem (raz w tygodniu). Ruch turystyczny w Tatrach i Liptowie może też zyskać dzięki otwartemu połączeniu Turskish Airlines do Koszyc.

Michal Sýkora, prezes regionalnej oragnizacji ruchu turystycznego regionu Vysoke Tatry, powiedział: „Klient z dalekich rynków nie zna Liptowa albo Tatr Wysokich. On zna Słowację i Tatry. Logiczne jest więc, abyśmy połączyli siły Liptowa i Tatr Wysokich i przygotowali, jak najlepsza oferte. Stąd pomysł Enjoy Tatras. To nasz wspólna centrala, która będzie docierać do potencjalnych rynków przez wielkich touroperatorów. Bedziemy wykorzystywać bliskośc lotniska w Popradzie, które leży prawie w górach i dzięki niemu możemy konkurowac z silnymi górskimi regionami komfortem i szybkością dojazdu do hotelu.“

Ján Blcháč, prezes regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Liptov, dodał: „Nasze tradycyjne rynki są dobrze znane. Musimy jednak pracować nad zdobyciem innych rynków, które mają większą perspektywe rozwoju. Brytyjczycy i Łotysze mają za daleko, by na narty jeździć samochodami, więc zima korzystają z połączeń lotniczych. Dzieki położeniu lotniska w Popradzie możemy konkurować ze stacjami alpejskimi, do których transfer z lotniska jest nieporównywalnie dłuższy i mniej komfortowy.“

Oba regiony odnotowały w pierwszym półroczu tego roku wzrost liczby turystów w porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy 2016 roku: Liptów – o 8,2 proc., Tatry Wysokie – o 3,74 proc.

Gabriela Kohuthová, dyrektor Enjoy Tatras, podkreśliła: „Dojrzeliśmy do pomysłu, że najlepszym rozwiązaniem jest założyć centralę sprzedazy produktu, która będzie jednocześnie centrum marketingu i centrum sprzedaży. Będzie ona reprezentowac oba regiony na dalekich rynkach i rozwijać współprace z tymi rynkami, z którymi możliwe sa połączenia lotnicze. Enjoy Tatras jest nastawiona na kontakty B2B i chce wytworzyć produkt o wysokiej jakości oraz rozpoznawalny na międzynanrodowym rynku.“