Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

sobota, 15 marzec 2014 16:27

Londyn-ukryte tunele kolejki pocztowej będą atrakcją turystyczną

Napisane przez AG
Londyn-ukryte tunele kolejki pocztowej będą atrakcją turystyczną archiwum brytyjskiego muzeum i archowum poczty

Sieć opuszczonych podziemnych tunelów, które były używane do transportu pocztowego pod Londynem ma zostać otwarta, jako atrakcja turystyczna.

Kolej pocztowa rozpoczęła działalność w 1927 roku i w czasie swojego rozkwitu woziła paczki i przesyłki pociągami pod ulicami stolicy od wschodniego końca linii przy Whitechapel do zachodniego - Paddington.
Od roku 2020 turyści będą mogli przejechać się "tajemnym metrem" wsiadając na dawnej stacji pocztowej Mount Pleasant, w Islington, która była przed laty największą sortownią paczek. Oryginalna trasa miała 6,5 mili długości i osiem stacji. Turyści pojadą miniaturowymi pociągami trasą o długości 0,6 mili. Podczas przejażdżki wysłuchać będą mogli historii poczty londyńskiej.

Ray Middlesworth, inżynier, który pracował w tunelach powiedział: "Tajemnicze, ukryte do tej pory tunele podziemnej kolejki pocztowej to święty graal dla eksploratorów podziemi. Ludzie mówią, że to największa tajemnica poczty."

Adrian Stal, dyrektor brytyjskiego Muzeum i Archiwum Poczty dodał: "To fantastyczna okazja dla dzielnicy. Cieszę się że rada dzielnicy dała zielone światło, pozwoli to udostępnić te wyjątkowe tunel szerokiej publiczności i przedstawić niezwykłą historię kolejki pocztowej."

W 2016 roku zostanie otwarte nowe muzeum poczty na Mount Pleasant. Będą tam prezentowane m.in. przedmioty z historii poczty, autentyczne telegramy z Titanica, dowody ze słynnego napadu na pociąg pocztowy-tzw. Wielkiego Napadu na Pociąg (Great Train Robbery), broń służącą do ochrony wagonów pocztowych.