LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

sobota, 08 kwiecień 2017 19:17

Austriacki Workshop w Warszawie

Napisane przez AG
Austriacki Workshop w Warszawie Kamil Zieliński

Jak co wiosnę, Austria.info, biuro odpowiedzialne za promocję turystyczną Austrii, zorganizowało w Warszawie Austriacki Workshop. Tym razem do Polski przyjechało 20 przedsiębiorców austriackich.

Na spotkanie z nimi zapisało się chętnych z naszego kraju, w tym 43 reprezentantów polskich biur podróży. Austria wciąż oczywiście jest bardziej popularna wśród Polaków zimą, ale Austriacy nie ustają w promocji swego kraju na sezon letni. A oferta jest szeroka i było to widać podczas workshopu.

Największa reprezentacja przyjechała z Karyntii. Ten najbardziej na południe położony region Austrii proponuje zarówno wędrówki górskie, jak i wypoczynek nad jeziorami (Ossiach i Worthersee), zawiedzanie miast, zabytków (choćby klasztor w Ossiach, gdzie znajduje się grób Bolesława Śmiałego).

Lada Pranter z Karynckiego Centrum Marketingowegi i Informacyjnego (Karnten Werbung GmbH) powiedziała: “Od kilku lat chcemy zmienić nasz wizerunek wśród Polaków, jako tylko kraju tranzytowego w drodze na Bałkany. Pokazujemy, że warto do nas przyjechać nie tylko zimą, ale i latem. Nie mamy co prawda morza, ale za to mamy ciepłę jeziora górskie, szlaki piesze i rowerowe. Latem działa również nasza Karta Karyncka, dzięki niej możemy wejść za darmo do ponad stu atrakcji.”

Również Salzburg posiada swoją kartę turystyczną. Salzburg Card zapewnia wolny wstęp do najważniejszych obiektów w mieście oraz bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej. Jak podkreśla Andrea Minnich z Tourismu Salbzurg GmbH: “W tym roku dodatkową atrakcją jest 525 lecie browaru Stiegl, który również można w ramach karty zwiedzać i degustować piwo.”

Oprócz tradycyjnych wystawców - regionów, hotelarzy - stanowisko swoje miał również Świat Kryształów Swarowskiego z Wattens. Muzeum sztucznych kryształów o powierzchni prawie 8 hektarów, to - jak podkreślił reprezentujący je Michael Eiter: “Obecnie jeden z najchętniej odwiedzanych obiektów w Austrii, która na liczbę atrakcji nie może przecież narzekać. W ostatnich latach odwiedza nas około 700 tys. turystów z całego świata, w tym ok. 5 tys. Polaków.”

Na tegorocznym austriackim Workshopie prezentowało się 5 firm z Karyntii, po 3 z: Górnej Austrii, Ziemii Salzburskiej, Styrii, Wiednia, 2 - z Tyrolu i jedna z Dolnej Austrii.