Reklama

Reklama

Reklama

środa, 08 marzec 2017 17:59

Najlepsi skialpiniści spotkają się Słowacji

Napisane przez AG
Najlepsi skialpiniści spotkają się Słowacji Matej Rumansky

Ponad 200 zawodników z całej Europy weźmie udział w zawodach skialpinistycznych, które odbędą się w dniach 23 - 26 marca na słowackim Liptowie oraz na Orawie.

Organizatorzy jubileuszowych, dziesiątych zawodów Zboczami Zachodnich Tatr przygotowali trzy jednodniowe etapy z 60 kilometrami tras.

Katarína Danková, jedna z organizatorek, powiedziała: “Zboczami Zachodnich Tatr są uznawane przez skialpinistów za jedną z ważniejszych tego typu imprez. Ze względów bezpieczeństwa zawodnicy startują parami. W trzy dni pokonają 60 kilometrów trasy i przewyższenia wynoszące w sumie 6 600 metrów. Cześć trasy pokonają na nartach skitourowych, część wspinając się z czekanem.”

Nad bezpieczeństwem czuwać będzie ponad setka organizatorów. Meta znajduje się w Żiarskiej Dolinie, trasa będzie biegła także przez Bobrowiecką Wapienicę i Zwierowkę w Spalonej Dolinie, a więc przez trzy doliny w dwóch regionach. W tym roku obchodzony jest nie tylko jubileusz Zboczami Tatr Zachodnich, ale i 40 lecie zawodów w skialpiniźmie na Słowacji - pierwsze odbyły się na zboczach Dumbieru w 1977 roku. W ciągu poprzednich dziewięciu edycji zawodnicy przebyli 53 130 kilometrów i pokonali 5 719 kilometrów przewyższeń a wypili 3 166 litrów herbaty. W pierwszych zawodach wzięło udział 36 zawodników.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.