Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 23 luty 2017 14:40

Idealne na tłusty czwartek - Muzeum słoniny we Lwowie

Napisane przez AG
Idealne na tłusty czwartek - Muzeum słoniny we Lwowie AG

Tu wszystko kręci się wokół słoniny - z niej są rzeźby i eksponaty, słoninę się tutaj je w każdej postaci.

Muzeum wymyślił malarz Borys Berger. Obecnie to restauracja i mini-muzeum słoniny. Można się tutaj dowiedzieć o historii słoniny a lodówko-gablotach można obejrzeć usta Marylin Monroe ze smalcu. Z tego samego materiału wykonano m.in. piersi Wenus, popiersie cesarza Franciszka Józefa, pośladki kobiece i męskiego członka. W częściej restauracyjnej podawane jest kilkanaście dań na bazie słoniny, nawet salo-sushi i czekoladki słoninkowe. Bez wódki tego nie da się zjeść, więc wódkę podają dobrze zmrożoną i tanią.

Aleja Swobody
Salo Art Museum
http://saloart.com.ua/

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.