Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 27 luty 2014 23:34

Arabia Saudyjska inwestuje w turystykę

Napisane przez AG
Arabia Saudyjska inwestuje w turystykę archiwum saudiembassy

Królestwo Arabii Saudyjskiej zamierza do roku 2012 zainwestować w rozwój sektora turystycznego aż 33,5 mld riali saudyjskich (8 933 323 006 dolarów).
Zdecydowali o tym eksperci zgromadzeni na konferencji arabskich inwestorów hotelarskich (AHIC), która odbyła się w Rijadzie.

Turystyka ma stanowić do roku 2017 6,7 proc. PKB kraju.

Philip Wooller, dyrektor regionu Bliski Wschód-Afryka w firmie badawczej specjalizującej się w dostarczaniu analiz najważniejszych międzynarodowych sieci hotelowych STR Global powiedział: "W regionie Bliski Wschód-Afryka hotele dysponują 66 438 pokojami. Aż 32 proc. z tych hotel skalsyfikowane są jako ekskluzywne (5*) a 22 proc. to 4*.
W Dubaju buduje się obecnie 10 970 pokoi. Na pięciu innych rynkach ( w tym aż czterech w Arabii Saudyjskiej) zaś, planowane jest oddane więcej niż 2 tysięcy pokoi: Makkah, Arabia Saudyjska (6 927 pokoi); Rijad, Arabia Saudyjska (5 804 pokoje); Doha, Katar (4 944 pokoje); Abu Zabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie (3 036 pokoi); i Jeddah, Arabia Saudyjska (2 569 pokoi)."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.