Reklama

Reklama

Reklama

środa, 10 sierpień 2016 11:16

Rowerowy Wiedeń

Napisane przez MG
Rowerowy Wiedeń Gewista

Miłośnicy turystyki rowerowej mają w stolicy Austrii 1 300 kilometrów ścieżek rowerowych.

Niezwykle popularna jest trasa przez centrum Wiednia, wzdłuż ulicy Ring biegnącej wokół najważniejszych wiedeńskich zabytków. Na rowerzystów czekają po drodze niezwykłe widoki; między innymi okazały budynek Opery Wiedeńskiej, zamek Hofburg czy też Teatr Zamkowy. Możliwość złapania oddechu przed dalszą jazdą umożliwiają zlokalizowane przy trasie liczne parki.

Ścieżki rowerowe ciągną się także wzdłuż Dunaju i w objętym ochroną lesie Lobau. Miłośnicy kolarstwa górskiego także znajdą coś dla siebie. Kilka bardziej wymagających tras przebiega przez Las Wiedeński.

Wiedeń dysponuje ponad 1 500 rowerami miejskimi, które można wypożyczyć w 121 stacjach zlokalizowanych w różnych punktach miasta.

Ponadto w Wiedniu działa już około 100 hoteli i pensjonatów, które zyskał miano przyjaznych dla rowerzystów. Swoim gościom oferują one bezpłatne miejsca postojowe na rowery, drobne naprawy oraz specjalne rowerowe informacje.

https://www.citybikewien.at/en/

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.