LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

wtorek, 28 styczeń 2014 21:45

Goa odwiedza coraz więcej turystów

Napisane przez AG
Plaża Calangute zwana Królową Plaż Plaża Calangute zwana Królową Plaż archiwum goatourism

Indyjski stan Goa cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród turystów krajowych, jak i zagranicznych. W ubiegłym roku liczba tych pierwszych wzrosłą w porównaniu do roku 2012 o 12,47 proc., zaś zagranicznych o 9,27 proc. Ogółem liczba goszczących w Goa wzrosła w minionym roku o ok. 12 proc.

Te dobre wyniki są efektem działań stanowego depatrtamentu turystki, polegających m.in. na podniesieniu na światowy poziom infrastruktury turystycznej, rozpoczęciu budowy nowego terminalu portu lotniczego. Władze regionu przywiązują również wielką wagę do ochrony środowiska naturalnego i przedstawiciele departamentu turystyki mają nadzieję, że w tym roku plaże Goa zostaną uznane na najczystsze w Azji Południowo-wschodniej.
Goa Tourism przeprowadziła w ostatnim czasie agresywną kampanię marketingową i to niewątpliwie miało swój udział w zwiększonej liczbie turystów odwiedzających stan. Jednym z jej elementów było propagowanie Goa jako miejsca czystego i bezpiecznego. Ponadto, w gorszym okresie tj. w czasie monsunu przygotowano korzystne oferty dla turystów.

Shri Dilip Parulekar, minister turystyki stanu Goa, powiedział: Ogłoszone wyniki za zeszły rok są świetną wiadomością na początek nowego roku. Przyprawia nas to dreszczyk emocji, ale jednocześnie potwierdzeniem słuszności drogi, jaką obraliśmy, by przekonać ludzi z całego świata do odwiedzenia Goa.
Zaplanowaliśmy kilka nowych kampanii oraz programów zapewniających turystom bezpieczeństwo i czystość. Skupimy się również na poprawieniu jakości wysokiej klasy usług dla naszych gości. Wykorzystamy do tego między innymi masowe festiwali i imprez. Jedną z pierwszych będzie tegoroczny karnawał w marcu.