Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 05 maj 2016 14:17

Święto radości w Wiedniu

Napisane przez MG
Święto radości w Wiedniu Andreas Balon

8 maja na historycznym placu Heldenplatz w Wiedniu odbędzie się „Święto radości”.

Już po raz czwarty Wiedeńscy Symfonicy (Wiener Symphoniker) w rocznicę zwycięstwa zagrają koncert pod gołym niebem na Heldeplatz w Wiedniu. Mottem przewodnim tegorocznego święta jest solidarność, która w obliczu kryzysu migracyjnego w Europie zyskuje na znaczeniu.

Symfonicy Wiedeńscy zagrają pod batutą Christopha von Dohnányi. W tym roku wykonają „A Survivor from Warsaw“ Arnolda Schönberga oraz Symfonię nr 3 „Eroica“ Ludwiga van Beethovena. Organizatorzy przewidzieli również przemowy prominentnych gości i świadków historii, nawiązujące do 71. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.