Reklama

Reklama

Reklama

środa, 23 marzec 2016 21:26

Egipt - nowy minister turystyki

Napisane przez AG
Mohamed Yehia Rashed Mohamed Yehia Rashed archiwum dailyegypt
Prezydent Egiptu Abdel Fattah Al-Sisi wręczył nominacje dziesięciorgu nowych ministrów, w tym ministrowi turystyki. Następcą znanego dobrze w Polsce Hishama Zazou został 60 letni Mohamed Yehia Rashed.
Nowy szef resortu ukończył w 1984 roku Wydział Turystyki i Zarządzania Hotelami na Uniwersytecie Helwan w Kairze. Pracował 2009 roku do momentu mianowania na stanowisko ministra, jako kierownik egipskiego oddziału turystycznego przy kuwejckim Konglomeracie Al-Kharafi. Wcześniej, jak wspomniał w wwywiadzie dla brytyjskiej prasy branżowej, pracował dla sieci hotelarskiej Marriott International, m.in. w Syanach Zjednoczonych, Europie i Afryce. Między innymi od 1997 roku był menadżerem generalnym paryskiego hotelu Marriott przy Champs-Élysées, a od 2004 menadżerem trzech hoteli Marriott w Amstredamie. Jego zadaniem będzie odbudowa sektora turystycznego w Egipcie,który wciąz przeżywa kryzys. W 2015 roku turystyka przyniosła Egiptowi 6,1 mld dolarów, o ponad połowę mniej niż w roku 2010, kiedy dochody z turystyki osiągnęły 12,5 mld dolarów.
Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznej



Wypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.