Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 18 luty 2016 22:25

Czarna trasa z Łomnickiego Siodła otwarta

Napisane przez MG
Łomnickie Siodło Łomnickie Siodło archiwum SACR

Od środy dzięki dobrym warunkom śniegowym prawie 170 cm naturalnego śniegu dostępna jest najbardziej stroma i wymagająca nartostrada w Tatrach licząca 1,2 km i zaczynająca się na wysokości 2190 m.

Łomnickie siodło i tzw. Francuskę muldę uwielbiają narciarze i snowboardziści a okoliczne kotły są dużym wyzwaniem i ekstremalną przygodą dla freeriderów. Dzięki opadom w Tatrach można już korzystać z tej atrakcji i pomknąć w dół najbardziej stromą i najdłuższą bo liczącą ponad 5,5 kilometra trasą z Łomnickiego Siodełka do stacji Start. Określona jako druga najdłuższa nartostrada na Słowacji może poszczycić się jednocześnie najwyższym położeniem, jak i najwyższym przewyższeniem. Na szczyt można dostać się korzystając kolejno z trzech wyciągów: ekspresowej 6-osobowej kanapy Tatrzańska Łomnica – Start, 15-osobowej gondoli Start – Skalnate Pleso a potem 2-osobowej kanapy Skalnate Pleso - Łomnicke sedlo.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.