Reklama

Reklama

Reklama

niedziela, 14 luty 2016 20:20

Słowacja - liczba turystów wzrosła o 16 proc.

Napisane przez AG
Widok znad Łomnickiego Stawu na Łomnicę Widok znad Łomnickiego Stawu na Łomnicę AG

Według Europejskiej Komisji Turystyki (ETC), w 2015 roku ruch turystyczny najbardziej wzrósł na Słowacji. W ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy ubiegłego roku liczba turystów odwiedzających Słowację wzrosła, w porównaniu do analogicznego okresu roku 2014, o 17 proc.

Na całym kontynencie liczba turystów wzrosła w tym czasie o 5 proc.

Marta Kučerová, dyrektor generalny Słowackiej Agencji Ruchu Turystycznego (SACR), powiedziała: "W ubiegłym roku ofertę Słowacji i poszczególnych regionów prezentowaliśmy na ponad dwudziestu targach i wystawach turystycznych, ponadto organizowaliśmy liczne workshopy, prezentacje, wycieczki dla touroperatorów i przedstawicieli mediów. Do odwiedzania Słowacji namawiały także telewizyjne kampanie w Eurosporcie, we włoskiej RAI i czeskiej TV PRIMA. Bardzo ważna była też akcja reklamowa w mediach społecznościowych: Googlach, YouTube, Facebooku oraz na portalach rezerwacyjnych np. booking.com i TripAdvisor. Nasz międzynarodowy portal www.slovakia.travel odnotował ponad 100 proc. więcej odwiedzin niż przed rokiem."

Największy wzrost przyjazdów turystów na Słowację odnotowano z Chin - o 98 proc. więcej niż w 2014 roku), Wielkiej Brytanii - 40 proc., Francji - 18 proc.

Marta Kučerová dodała: "Oczekujemy, że po podliczeniu wszystkich miesięcy, rok 2015 okaże się rekordowy dla słowackiej turystyki i liczba turystów, którzy nas odwiedzili przekroczy dotychczasowy najwyższą czbę z roku 2008 - 4 mln."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.