Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 20 styczeń 2014 23:42

Cypr - większe przychody mimo mniejszej liczby turystów

Napisane przez AG
Petra tou Romoiu - miejsce narodzin Afrodyty Petra tou Romoiu - miejsce narodzin Afrodyty AG

Liczba turystów odwiedzających Wyspę Afrodyty w ubiegłym roku zmalała w porównaniu do roku 201 o 2,4 proc., z 2,460 mln do 2,40 mln. Przychody z turystyki wzrosły o ponad dziesięć proc.

Rok 2013 był wyjątkowo trudny dla cypryjskiej gospodarki. Tylko dofinansowanie z Unii Europejskiej uratowało system bankowy. O kryzysie świadczy fakt, że wszystkie banki na wyspie zostały zamknięte na dwa tygodnie, wprowadzone zostały ograniczenia wypłat pieniędzy z banków oraz kontrole finansowe spółek kapitałowych działających na wyspie.

Szef Cypryjskiej Organizacji Turystycznej (CTO), Marios Hannides powiedział: "Pomimo niewielkiego spadku liczby turystów w 2013 roku, miniony rok uważam za udany, zwłaszcza, że w marcu wiele firm odwoływało przyjazdy na Cypr nawet w 70 proc. Warto podkreślić, że przychody z turystyki wzrosły w ubiegłym roku o ponad dziesięć procent i stało się to w roku, który był jednym z najgorszych w historii naszej gospodarki. Wzrost przychodów pozwala mieć nadzieję, źe turystyka, która przynosiła 12 proc. PKB Cypru, pomoże wydobyć się gospodarce z recesji."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.