Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

sobota, 18 styczeń 2014 21:45

Hiszpania wróciła na podium najpopularniejszych krajów na świecie

Napisane przez AG
Centrum Barcelony Centrum Barcelony AG

Hiszpania ponownie znalazła się na trzecim miejscu w światowym rankingu najpopularniejszych turystycznie państw w 2013 roku, za Francją i Stanami Zjednoczonymi. To powrót na pozycję utraconą w 2010 roku na rzecz Chin.

Ogłosił to hiszpański minister turystyki Isabel Borrego podczas prezentacji kolejnej edycji targów turystycznych Fitur, które odbędą się 22-26 stycznia w parku Ifema w Madrycie.
Oficjalnych danych, co do liczby gości w grudniu 2013 roku jeszcze nie ma, natomiast w pierwszych jedenastu miesiącach ubiegłego roku Hiszpanię odwiedziło 57,6 mln turystów, co przewyższa liczbę 55,4 mln turystów, którzy odwiedzili Chiny przez cały rok.
Isabel Borrego powiedział: „Hiszpania jest mocarstwem turystycznym i dobre wyniki osiągane przez sektor turystyki oraz wysiłku naszych form turystycznych pomagają wzmocnić markę Hiszpania n arenie międzynarodowej."
Dochody z turystyki osiągnęły do listopada ubiegłego roku rekordowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku 2012 – 8 proc. i wyniosły 55,896 mld euro.