Reklama

Reklama

Reklama

sobota, 18 styczeń 2014 21:45

Hiszpania wróciła na podium najpopularniejszych krajów na świecie

Napisane przez AG
Centrum Barcelony Centrum Barcelony AG

Hiszpania ponownie znalazła się na trzecim miejscu w światowym rankingu najpopularniejszych turystycznie państw w 2013 roku, za Francją i Stanami Zjednoczonymi. To powrót na pozycję utraconą w 2010 roku na rzecz Chin.

Ogłosił to hiszpański minister turystyki Isabel Borrego podczas prezentacji kolejnej edycji targów turystycznych Fitur, które odbędą się 22-26 stycznia w parku Ifema w Madrycie.
Oficjalnych danych, co do liczby gości w grudniu 2013 roku jeszcze nie ma, natomiast w pierwszych jedenastu miesiącach ubiegłego roku Hiszpanię odwiedziło 57,6 mln turystów, co przewyższa liczbę 55,4 mln turystów, którzy odwiedzili Chiny przez cały rok.
Isabel Borrego powiedział: „Hiszpania jest mocarstwem turystycznym i dobre wyniki osiągane przez sektor turystyki oraz wysiłku naszych form turystycznych pomagają wzmocnić markę Hiszpania n arenie międzynarodowej."
Dochody z turystyki osiągnęły do listopada ubiegłego roku rekordowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku 2012 – 8 proc. i wyniosły 55,896 mld euro.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.