Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 19 październik 2015 09:57

Polacy polubili Cottbus

Napisane przez AG
Jolanta Imbierska na stoisku Cottbus na targach Tour Salon, w tle Piramida Pucklera Jolanta Imbierska na stoisku Cottbus na targach Tour Salon, w tle Piramida Pucklera AG

Cottbus (Chociebuż) leżące w Brandenburgii najchętniej odwiedzane jest na jeden dzień. Dla Polaków przygotowano 13 programów w języku polskim.

Promocją turystyczną Cottbus i jego okolic w Polsce, zajmuje się działające od 2010 roku centrum polsko-niemieckie w Cottbus. Jest częścią Głównego Centrum Turystyki w tym mieście.
Jego zadania to: nawiązanie i podtrzymywanie stosunków między miastami partnerskimi Cottbus i Zieloną Górą na płaszczyźnie turystycznej; współpraca turystyczna nadgraniczna; tworzenie ofert turystycznych dla biur podróży z całęj Polski; prowadzenie strony internetowej Cottbus w języku polskim; regularne konferencje prasowe o Cottbus w Zielonej Górze; wysyłka newsletterów, obsługa stoisk targowych w Poznaniu, Wrocławiu i Berlinie; współpraca z Brandenburgią przy tworzeniu pakietów turystycznych; obsługa mediów społecznościowych.

Koordynatorka centrum polsko-niemieckiego w Cottbus, Jolanta Imbierska, powiedziała: "Na funpage'u Brandenburgii posty Cottbus ukazują się w każdy czwartek. Nasz funpage ma już prawie 10 tysięcy polubień.
Przygotowaliśmy dla biur podróży 13 programów w języku polskim. Polskie grupy najczęściej przyjeżdżają w maju, czerwcu, wrześniu październiku i grudniu. W roku 2014 zanotowaliśmy 40 autokarów z wycieczkami z całej Polski, w tym roku było ich już 50. Większość grup przyjeżdża do na na jeden dzień. W tym roku najpopularniejsza jest trasa "Wieczór Szprewaldzki". W ramach 10-godzinnej wycieczki turyści zwiedzają Park Pucklera, pływają łodziami po kanałach Szprewy, biorą udział w folklorystycznym wieczorze - kolacji, w potańcówce. Innym coraz popularniejszym programem jest " Cottbus bramą do Szprewaldu".

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.