Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
Islandia zaprasza na warsztaty
Promote Iceland, oficjalna agencja promocji Islandii, zaprasza przedstawicieli polskich biur podróży na warsztaty turystyczne w trzech miastach: Gdańsku, Krakowie i Warszawie.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki
  • Islandia zaprasza na warsztaty

Reklama

Reklama

czwartek, 09 styczeń 2014 11:19

Europa-Park zanotował nowy rekord liczby gości

Napisane przez AG
Europa-Park Europa-Park AG

Coraz bardziej popularny również wśród polskich turystów park rozrywki Europa-Park w Niemczech zakończył rok 2013 z nową rekordową liczbą odwiedzających, sięgającą prawie pięć milionów osób.

Duże znaczenie dla tak wysokiego wyniku miało otwarcie parku również w miesiące zimowe. Stało się to silnym magnesem dla wielu turystów. Imą park zostało ozdobiony dodatkowo około 3000 jodeł, 2,5 mln lampek rozwieszonych na pięciu kilometrach łańcuchów, ponad 100.000 bombek.

Właściciel Europa Parku, Roland Mack powiedział: „Rozszerzenie usług na miesiące zimowe opłaciło się. Zyskaliśmy dzięki temu prawie 500 tysięcy gości. Bywały dni, gdy odwiedzało ans 25 tysięcy dziennie czyli tyle, co w dobre dni letnie. Zimą Europa-Park jest bardzo atrakcyjny dla osób starszych."
W roku 2013 zanotowano wzrost liczby gości z Francji i Szwajcarii. Liczba tych pierwszych sięgnęła prawie 1,3 mln a tych drugich – ok. 1,2, Liczba noclegów wykupionych przez Francuzów wzrosła w ubiegłym roku o 30 proc.
W roku 2014 największą atrakcją ma być projekt realizowany wspólnie ze słynnym francuskim reżyserem i producentem filmowym Luc Besson'em. 5 kwietnia zostanie otwarta nowa scena pod dachem „Artur i Minimki". Europa Park zainwestował w ten projekt 20 mln euro, jest to najdroższa inwestycja w historii parku. Na powierzchni ponad 3500 metrów kwadratowych, pod kopułą o wysokości 15 metrów, zbudowano oryginalne zestawy nawiązujące do filmów „Artur i Minimki".
W roku 2013 duża atrakcją i trafionym pomysłem były obchody 50-lecia wydania przez zespół The Beatles płyty „Please, please me". Wystawa w jednej z hal autorstwa Paula Bernharda, który zgromadził m.in. oryginalne kostiumy członków zespołu, reprodukcje gitar, zdjęcia cieszyła się dużym powodzeniem.