Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 03 sierpień 2015 14:45

Austria – rekordowy początek lata

Napisane przez MG
Austria – rekordowy początek lata archiwum austriainfo

W dwóch rozpoczynających sezon letni miesiącach, maju i czerwcu, Austrię odwiedziło 6 120 000 turystów czyli o prawie 4 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2014.

Liczba wykupionych w tym czasie noclegów wyniosła 17 mln, wzrosła w porównaniu z zeszłym rokiem o 2,1 proc.
Wyniki te osiągnięto mimo spadku liczby turystów rosyjskich o 51 tys. (ok. minus 30 proc.). Wzrosła za to liczba gości z Niemiec (o 2,8 proc.), Szwajcarii i Lichtensteinu (po 3,8 proc.), Holandii (4,4 proc.), Wielkiej Brytanii (4,5 proc.) i Stanów Zjednoczonych (10,2 proc.).
W pierwszej połowie roku liczba wykupionych noclegów wyniosła 67,83 mln (o 2,3 proc. więcej niż w I połowie 2014 roku).

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.