Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 29 maj 2015 11:41

Hiszpania – rekordowy początek roku

Napisane przez AG
Girona Girona AG

W pierwszych czterech miesiącach tego roku Hiszpanię odwiedziło 16 milionów turystów, to o 4,4 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Kwiecień był rekordowym miesiącem dla Hiszpanii, pod względem gości zagranicznych, odnotowano ich 5,4 mln (wzrost o 2,8 proc.).
Do końca kwietnia aż 53 proc. wszystkich gości, stanowili turyści trzech rynków: Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec. Brytyjczyków było 3,3 mln (wzrost o 5,5 proc.), Francuzów – 2,6 mln (wzrost o 4,7 proc.), Niemców – 2,5 mln (wzrost o 0,3 proc.).
Włochów odwiedzających Hiszpanię do końca kwietnia było o 12,2 proc. więcej niż w ubiegłym roku (99 444), zaś Amerykanów o 11,7 proc. (811 884).
Spadła, jak w większości kierunków, liczba turystów z Rosji - - minus 28,3 proc. (161 813).

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.