Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 29 maj 2015 11:34

Dochody z turystyki w Antalyi spadają

Napisane przez MG
Antalya Antalya materiały prasowe

Od początku roku do 21 maja, liczba turystów odwiedzających region Antalyi w Turcji, spadła o 255 tysięcy, w stosunku do analogicznego okresu roku 2014.

Szef miejscowej Izby przemysłowo-handlowej, Davut Cetin Atso, powiedział: „Spadek liczby turystów odnotowanych do 21 maja aż o 11 proc. w stosunku do ubiegłego roku, jest niepokojący. Za prawie 80 proc. tego spadku „odpowiada" dramatyczne zmniejszenie się liczby gości. Niestety obserwujemy również spadek turystów z Holandii, Austrii, Szwecji, Francji, Danii, Norwegii, Belgii i Izraela. Jeśli tendencja spadkowa utrzyma się, możemy się liczyć, że dochody z turystyki w tym roku mogą być mniejsze o 1,5 mld dolarów."

Już teraz hotele z prowincji straciły ok. 55 mln dolarów. W kwietniu, w całej Turcji liczba zagranicznych turystów spadła o 8,1 procent, w porównaniu z kwietniem roku ubiegłego i osiągnęła 2,44 mln.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.